agregat

Agregaty prądotwórcze to zaawansowane urządzenia wykorzystywane jako źródło energii elektrycznej. Dzięki możliwości wytwarzania prądu agregaty mogą być źródłem zasilania wielu urządzeń wykorzystywanych przez nas na co dzień. Agregaty prądotwórcze stosuje się przede wszystkim przy domach jednorodzinnych, lecz także w innych miejscach – takich jak place budowy. W tym ostatnim przypadku dostęp do agregatu może być niezwykle ważny, gdyż od jego obecności zależy możliwość uruchomienia innych urządzeń budowlanych. Zapraszamy do lektury, w trakcie której podpowiemy – w czym tkwi wyjątkowość agregatów prądotwórczych, czym różnią się dostępne urządzenia oraz gdzie warto się w nie zaopatrywać.

Agregaty prądotwórcze – co warto wiedzieć?

Agregaty to urządzenia wykorzystywane przede wszystkim jako zapasowe źródło energii elektrycznej. Szczególnie gdy instalowane są w ogrodach lub przy domach wolnostojących. Nieco inaczej wygląda ich zastosowanie na placach budowy. Wówczas, są to jedyne źródła energii elektrycznej, do którego podłącza się pozostałe urządzenia. Najważniejszym elementem w konstrukcji agregatu prądotwórczego jest prądnica, czyli element odpowiedzialny za wytwarzanie prądu. Często, wprawiana jest w ruch za pomocą silnika spalinowego, napędzanego benzyną, gazem LPG, olejem napędowym lub gazem ziemnym.

Dostępne agregaty prądotwórcze można podzielić na kilka głównych kategorii. Najważniejszym jest podział na agregaty stacjonarne oraz przenośne. Pierwsze z nich to agregaty montowane na stałe w jednym miejscu. Agregaty przenośne nadają się do stosowania w różnych miejscach i transportu pomiędzy nimi.

Moc elektryczna agregatów prądotwórczych

Agregaty prądotwórcze można także podzielić według kryterium mocy elektrycznej. Dobierając pod tym kątem agregat, warto pamiętać, że jego moc elektryczna powinna przewyższać sumę mocy wszystkich potencjalnych urządzeń, które będą zasilane. W innym wypadku nie będą one działać sprawnie. Ponadto, poszczególne urządzenia mogą wymagać nieco większej mocy prądu podczas rozruchu. Dlatego tak ważne jest, by moc agregatu prądotwórczego przewyższała moc wszystkich podłączanych urządzeń.

Do najbardziej popularnych rodzajów agregatów należą te napędzane za pomocą benzyny oraz oleju napędowego. Zgodnie z opinią specjalistów, agregaty tego typu są w stanie wytworzyć duże ilości energii elektrycznej i obsłużyć największą ilość urządzeń.

Pojemność zbiornika na paliwo to kolejny istotny parametr w ocenie przydatności danego agregatu. W zależności od wielkości zbiornika – agregat będzie w stanie pracować przed krótszy lub dłuższy okres. Zazwyczaj, dany agregat może pracować na jednym zbiorniku bez przerwy nawet do 20 godzin.

Gdzie kupować agregaty prądotwórcze?

Zakup agregatów prądotwórczych to niełatwe zadanie. Wiele osób poszukując sprawdzonych i zaufanych dostawców agregatów decyduje się na skorzystanie z ofert sklepów internetowych. Ich asortyment jest szczególnie rozbudowany oraz atrakcyjny. Dotyczy to zarówno agregatów dedykowanych do stosowania przy domach wolnostojących, jak i agregatów budowlanych.

Wśród dostawców tych ostatnich warto szczególnie polecić NORWIT, profesjonalny sklep internetowy dostępny pod adresem: https://norwit.pl/35-agregaty-pradotworcze. Z oferty NORWIT korzystają przede wszystkim firmy budowlane, remontowe i konstrukcyjne, poszukujące specjalistycznych rozwiązań dla placów budowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here