Auto w abonamencie

Wydatki z użytkowaniem, a przede wszystkim zakupem samochodu pochłaniają mnóstwo pieniędzy. Wiele osób – szczególnie w dobie kryzysu – nie chce przyjmować na siebie tak dużej odpowiedzialności i nadwyrężać domowego budżetu. Jednak własny środek transportu jest bardzo praktyczny, a nierzadko i niezbędny, między innymi, aby dojeżdżać do pracy. Właśnie z myślą o takich osobach powstała koncepcja auta w abonamencie. Czy jest to dobre rozwiązanie dla Ciebie i co warto o nim wiedzieć?

Auto w abonamencie – czy to rozwiązanie dla Ciebie?

W obecnych czasach wiele rzeczy mamy na abonament i dla większości osób jest to zupełnie naturalne – przykładem może być telewizja, Internet lub telefon. Od niedawna na podobnych zasadach można korzystać także z samochodu. Rozwiązanie takie zapewnia nie tylko wygodę i oszczędność czasu, ale jest i bardzo praktyczne. Dlaczego? Posiadanie auta wiąże się z licznymi obowiązkami. A jakby tak wyobrazić sobie załatwienie wszelkich formalności – między innymi związanych z oponami i ubezpieczenie, a nawet serwisem – w jednym miejscu? Idea wynajęcia auta na abonament wymaga jedynie złożenia kilku podpisów i daje możliwość korzystania z praktycznie nowego – lub prawie nowego – samochodu przez cały rok. Bez żadnego ryzyka oraz stresu.

Jest to możliwość, która pozwala na cieszenie się z zalet posiadania auta osobom, które nie są w stanie kupić nowego samochodu. Z drugiej strony, każdy, kto chociaż raz kupował auto używane wie, z jakim stresem i odpowiedzialnością się to wiąże – sprzedawcy bardzo często zatajają poważne usterki i już kilka dni po zakupie samochodu okazuje się, że nadaje się on do poważnego remontu. Wiele osób znudzonych szukaniem dla siebie ekonomicznego pojazdu w dobrej kondycji jest zainteresowanych tą nowatorską alternatywą. Komu jeszcze samochód na abonament może przypaść do gustu? Między innymi osobom, które lubią często wymieniać samochód i niejako „testować” nowe modele. Ktoś może też zastanawiać się, czy warto kupić sobie nowe auto, a jeśli tak to, na jaki model postawić? Wynajem długoterminowy pozwala mu sprawdzić, czy konkretny model spełni jego oczekiwania i ewentualnie po skończonej umowie, będzie mógł zainwestować we własne auto.

Jak wygląda cały proces?

Czy zdecydowanie się na auto w abonamencie jest skomplikowane? Otóż okazuje się, że nie. Formalności jest nie dużo, a i tak większość z nich można wykonać przez Internet. Jak wygląda ten proces? Na samym początku trzeba wybrać pakiet dostosowany do swoich potrzeb oraz auto, którym będziemy chcieli jeździć – głównie od tego uzależnione są miesięczne opłaty. Następnie należy złożyć zamówienie i wpłacić zaliczkę oraz podpisać umowę. Po uiszczeniu opłaty startowej, auto można otrzymać już po kilku dniach. Po upływie czasu, na który zobowiązaliśmy się z niego korzystać – często jest to 12 miesięcy – pojazd można zwrócić, albo przedłużyć umowę. Wszystko prezentuje się więc jasno i klarownie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here