Co zrobić, gdy jesteś spłukany?

Pieniądze są niezbędne do życia, wydajemy je codziennie. Płacimy nimi za zakupy żywnościowe, odzieżowe oraz za produkty przemysłowe. Płacimy za benzynę do naszego pojazdu oraz za kawę kupioną na stacji benzynowej podczas tankowania. Opłacamy edukację naszych dzieci oraz ich przyjemności.

W dzisiejszych czasach bez pracy zarobkowej nie da się przeżyć. Musimy płacić czynsz za lokal, w którym mieszkamy lub podatek za nasz dom. Dochodzą do tego opłaty za gaz, energię elektryczną za zużycie wody i odprowadzanie ścieków. Rachunki za energię potrafią być bardzo wysokie, bo używamy jest właściwie cały czas. Przez cały dzień nasza lodówka pobiera energię elektryczną. Wieczorem oglądamy telewizję, zapalamy światło albo korzystamy z komputera, dodatkowo płacimy za możliwość korzystania z Internetu. Dochodzą opłaty za telefony komórkowe. Czasami jesteśmy właścicielami domu, na który wzięliśmy kredyt hipoteczny i teraz do końca życia musimy go spłacać, jest to stresujące ponieważ, jeśli przestaniemy go spłacać to stanie się on własnością banku, w którym się zadłużyliśmy. Przeciętna płaca w Polsce wynosi ponad cztery tysiące złotych.

Spójrzmy prawdzie w oczy, mało kto tyle zarabia. Sytuacja gospodarcza w naszym kraju znacznie się poprawia, zarabiamy coraz więcej, rynek potrzebuje nowych specjalistów, więc młodzi ludzie coraz bardziej rozsądnie podchodzą do swojej przyszłości. Wybierane są kierunki studiów, które gwarantują pracę w zawodzie oraz podnoszą nasze kwalifikacje na rynku pracy.

Pracodawcy chętnie zatrudniają młodych ludzi, dają im pracę i wysyłają na specjalistyczne szkolenia oraz kursy. Pracownik, w którego się inwestuje jest pracownikiem lojalnym i rzetelnym. W naszym życiu jednak zdarzają się takie sytuację, że nagle brakuje nam gotówki i zastanawiamy się skąd wziąć pieniądze? Potrzebujemy ich natychmiast i zaczynam się stresować, że może nam nie starczyć na życie.

Stresy związane z pieniędzmi są bardzo popularne. Zwykle mogą rozwijać naszą kreatywność i być przyczyną ogromnej mobilizacji i znalezienia niszy na rynku. Możemy zyskać dotację z Unii Europejskiej, jeśli tylko napiszemy odpowiedni biznes plan i przekonamy do swojej koncepcji urzędników.

Do tworzenia planu idealnego możemy zainspirować się gotowymi dokumentami, które znajdziemy na internecie. Na pewno zyskamy wiele wskazówek, możemy też zgłosić się do Inkubatora Przedsiębiorczości, który pomoże nam z formalnościami i udzieli kilku bezcennych rad. Jeśli nie chcemy zakładać biznesu, bo mamy całkiem niezłą pracę, ale przez nieoczekiwane wydatki całkiem się spłukaliśmy to możemy pożyczyć pieniądze.

Pożyczki krótkoterminowe oferowane są przez instytucje finansowe oraz przez parabanki. Nie trzeba żadnych skomplikowanych formularzy, zwykle nie są potrzebne zaświadczenia o dochodach oraz o prawie do pobierania świadczeń (emerytura czy renta). Dostajemy pieniądze od ręki i możemy nimi dysponować w wybrany przez nas sposób. Wiele osób bierze takie pożyczki, bo mają ochotę jechać na wczasy, a do wypłaty jeszcze daleko. Zwykle jednak bierzemy je, kiedy w naszym życiu pojawi się niespodziewany wydatek, na przykład nasz samochód się zepsuje albo dostaniemy niespodziewane zaproszenie na ślub i wesele. Rodzice chrzestni zwykle mają problem, kiedy ich podopieczny idzie do komunii albo ma osiemnastkę.

Trzeba pamiętać, że pożyczkę należy spłacić w wyznaczonym terminie. W przeciwnym razie możemy mieć jeszcze większe problemy finansowe niż mieliśmy, ponieważ odsetki są bardzo wysokie i nierzadko przewyższają wartość pożyczki. Wszystko to znajdziemy w umowie, którą podpisaliśmy i którą radzę dokładnie przeczytać.

Warto też poszukać rzetelnych opinii o danych firmach oferujących podwyżki, abyśmy byli spokojni i pewni tego co robimy. Niespłacony w terminie dług może się ciągnąć za nami przez wiele lat, odsetki narastają. Potem może się zdarzyć, że do naszych drzwi zapuka windykator albo komornik.

Innym sposobem na wyjście z trudnej sytuacji materialnej jest poszukanie zleceń w Internecie. Można pracować w domu za dodatkowe pieniądze i zająć się reklamą, wypełnianiem ankiet albo pisaniem artykułów na zamówienie. Artykuły takie potrzebne są na potrzeby pozycjonowania oraz blogowania.

Zdarza się, że znany bloger nie ma czasu albo talentu i zleca pisanie postów i artykułów innym ludziom. Copywriter – tak nazywa się osoba pisząca artykuły, potrafi zarobić naprawdę duże pieniądze, najlepsze jest to, że zarobione pieniądze mogą być w tym samym dniu na twoim koncie.

Jeśli potrafisz szybko pisać, nie masz problemu z zasadami poprawnej pisowni to możesz spróbować swoich sił w pisarstwie. Innym pomysłem jest prowadzenie bloga, jeśli masz interesujące i niszowe hobby i potrafisz o nim opowiadać godzinami to spróbuj o tym pisać w Internecie. Na początku będzie ciężko, ale już wkrótce twoje wypociny mogą zyskać rzesze fanów. Najbardziej popularni blogerzy nie muszą chodzić do pracy, pracuje za nich blog. Wystarczy tylko regularnie wrzucać na niego ciekawe treści, które będą czytane przez wiele osób. Polecanie różnych produktów na blogu też zapewni ci dodatkowe pieniądze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here