odzież robocza

Zapewnienie odpowiedniego komfortu i warunków pracy dla zespołu pracowników jest jednym z podstawowych i kluczowych zadań pracodawcy. Jak zadbać o nich w deszczowe dni?

Odzież robocza przeciwdeszczowa pełni ważną rolę

Chociaż zagrożenie przemoknięciem w czasie pracy, czy robót na powietrzu jest całoroczne, to szczególnie w zimniejsze miesiące, siejący deszcz, śnieg z deszczem mogą doskwierać i stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia. Przemoczone ubrania i praca w wilgotnej lub mokrej odzieży może skończyć się zapaleniem płuc lub anginą. Warunki bytowe w czasie pracy powinny być ulepszone do maksimum, by zapewniać należyty komfort pracownikom. Sprawia to, że doposażenie pracowników w odzież roboczą przeciwdeszczową staje się wyrazem troski oraz odpowiedzialności. W pewien sposób jest także regulowane przepisami BHP oraz mówiącymi o tym, że pracodawca jest zobowiązany zaopatrzyć pracowników w odpowiednią odzież ochronną do pracy. Jaką odzież do ochrony i ubrania przeciwdeszczowe wybrać dla swojego personelu?

Kurtki, płaszcze i peleryny przeciwdeszczowe

Kurtki wodoodporne z certyfikatem chronią także przed zimnem i wiatrem. Są także wygodne i zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza w trakcie pracy. Niektóre z nich posiadają dopinane polary, które także można nosić osobno. Jest to bez wątpienia dobra inwestycja na lata w komfort użytkowania i skuteczność. Pośród ubrań przeciwdeszczowych znajdziemy też nakładane na wierzchnią warstwę ubrań peleryny przeciwdeszczowe, cienkie nieprzemakalne kurtki z kapturem, przeciwdeszczowe ogrodniczki i komplety spodnie + kurtka. Rzecz jasna wybór odzieży ochronnej przed deszczem powinno być dostosowane do potrzeb i wykonywanej pracy.

Ubrania przeciwdeszczowe odblaskowe

Do prac gdzie wymagana jest dobra widoczność pracowników konieczne jest noszenie odzieży ostrzegawczej, która np. przy drogach, na autostradach etc. ostrzega użytkowników ruchu drogowego przed wykonywanymi pracami i np. obecnością prac remontowych przy drodze. Odzież odblaskowa ma zatem za zadanie zapewnić bezpieczeństwo ludziom. Zarówno pracującym, jak i pozostałym użytkownikom. Jest to wymóg BHP oraz odpowiedzialność za ludzkie życie i zdrowie. Poza funkcją zwiększenia widoczności, pracownicy powinni być zaopatrzeni w przeciwdeszczową odzież, która zapewni możliwość pracy z suchą odzieżą i bielizną pod spodem. Mogą to być kurtki i spodnie z pasami odblaskowymi jako warstwa wierzchnia nakładana na grubsze rzeczy lub odzież oddychająca i wodoodporna noszona nie tylko w trakcie opadów deszczu.

Spodnie przeciwdeszczowe i wodoodporne

Jeśli zależy nam na kupnie samych spodni przeciwdeszczowych, z różnych względów, istnieje możliwość zakupu samych części odzieży przeciwdeszczowej na dolne partie ciała. Mogą być to spodnie przeciwdeszczowe, lub wcześniej wspomniane ogrodniczki. Wodoodporna odzież w wersji odblaskowej lub nie, dostępna jest zarówno online jak i w hurtowni odzieży BHP Antar w Krakowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here