Inwestycje w Niemczech wspierane przez NRW.INVEST – szalony pomysł, czy gwarantowany zysk?

Lokalizowanie biznesu za granicą przez wiele osób uważane jest za szalony pomysł. Jednak w większości przypadków pozwala na założenie prężnie działającej firmy pod każdym względem i osiągnięcie spełnienia zawodowego. Najważniejszą kwestią jest wybór odpowiedniej lokalizacji. Obecnie wielu inwestorów otwiera swoje działalności w dynamicznym centrum gospodarczym położonym w centrum Europy, czyli na terenie Nadrenii Północnej-Westfalii (NRW).

Nadrenia Północnej-Westfalii to doskonała lokalizacja, która pozwala biznesmenom sprawnie otworzyć firmie i w szybkim czasie zauważyć pierwsze zyski. Przede wszystkim jest to land o największej liczbie mieszkańców i największej gęstości zaludnienia spośród 16 landów Republiki Federalnej Niemiec. Przedsiębiorstwa przemysłowe z Nadrenii Północnej-Westfalii każdego roku generują przychody wynoszące około 358 miliardów euro.

Współcześnie szacuje się, że mniej więcej 20 tysięcy zagranicznych przedsiębiorstw prowadzi inwestycje w Niemczech na terenie Nadrenii Północnej-Westfalii. Ogromne zasoby w potencjalnych pracowników, rozbudowana infrastruktura transportowa oraz  działalność naukowo-badawcza na światowym poziomie sprzyjają rozwojowi różnego rodzaju biznesu na tym terenie.

Inwestycje w Niemczech z pomocą NRW.INVEST

Inwestycje w Niemczech z początku mogą przerażać, inny język i kultura oraz wiele dodatkowych barier do tej pory zniechęciło licznych biznesmenów do lokalizacji kapitału w obcym kraju. Z pomocą dla zagranicznych inwestorów powstała instytucja rządowa ds. wspierania gospodarki NRW.INVEST.

Instytucja rządowa ds. wspierania gospodarki NRW.INVEST udziela szeroko pojętego wsparcia przy realizacji projektu inwestycyjnego na terenie Nadrenii Północnej-Westfalii. Służy pomocą w zakresie zakładania działalności gospodarczej i znacząco pomaga istniejącym inwestorom rozszerzać zakres działalności (zakładanie nowych spółek, zatrudnianie większej liczby pracowników, załatwianie spraw urzędowych). Sprawnie realizuje zadania kompetentnego i głównego partnera w zakresie zagadnień dotyczących konkretnej inwestycji. Ponadto służy pomocą przy pozyskiwaniu kontaktów do partnerów z innych branży (przemysł, gospodarka, technologia i nauka, administracja).

Inwestycje w Niemczech z pomocą instytucji rządowej NRW.INVEST są dużo łatwiejsze i przebiegają sprawniej. Inwestorzy mogą skorzystać z wstępnej analizy projektu inwestycji, fachowych porad odnośnie finansowania projektu, pomocy w zakresie wypełniania dokumentów np. biznesplan, a także informacji podatkowych (doradztwo podatkowe na wysokim poziomie).

Wsparcie instytucji rządowej NRW.INVEST sprawia, że różnego rodzaju inwestycje w Niemczech są proste i przyjemne. Specjaliści z NRW.INVEST dokładają wszelkich starań, aby inwestor spełnił konieczne warunki do otwarcia działalności. Szczegółowo wyjaśniają specyfikę rynku i branży na terenie Niemiec, a także udostępniają sprawdzone i rzetelne dane rynkowe. Dzięki ich wsparciu wiele zagranicznych inwestorów ,,rozwinęło swoje skrzydła”, dlatego jeśli interesują Cię inwestycje w Niemczech dowiedz się o nich więcej na nrwinvest. Stań się zagranicznym biznesmenem, zatrudnij wiele osób, osiągnij zamierzone zyski i spraw, by świat stał się lepszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here