Jak uzyskać pożyczkę bez zaświadczeń?

Wokół pożyczek pozabankowych narosło już wystarczająco wiele mitów, aby stwierdzić, że nie cieszą się one zbyt dużą popularnością w naszym kraju. Mimo złej reputacji to nadal cenne źródło dodatkowego dochodu dla osób, których wydatki znacznie przekraczają zarobki. Może to być dla nich ostatnia szansa ratunku na opłacenie długów, rachunków, czy kosztów związanych z utrzymaniem siebie lub rodziny. Niekiedy można słyszeć o sytuacjach, w której pożyczkobiorcy uzależniają się od brania pożyczek i po spłacie jednej, biorą od razu drugą. Przykładem może być pożyczka bez zaświadczeń.

Na całe szczęście dla tych osób nasz kraj reguluje istnienie pożyczek bankowych. Mówi o tym ustawa z dnia 12.05.11 oraz prawo Kodeksu Cywilnego. Pożyczkobiorcy mogą zatem odetchnąć z ulgą. Wszelkie działania podejmowane przez firmy pożyczkowe są zgodne z polskim prawem i nie ma powodu do obaw, że pieniądze, które dostaniemy od firmy pożyczkowej, pochodzą z czarnego rynku. Takie firmy często są obiektem różnego rodzaju kontroli, aby wyłapać firmy komercyjne które, aby zarobić więcej, oszukują nas i polskie prawo. Dla takich podmiotów nie ma litości.

O ciągle rosnącej popularności pożyczek bez zaświadczeń mówią same statystyki. W poprzednim roku kalendarzowym, 7 najpopularniejszych spółek zajmujących się pożyczkami krótkoterminowymi, wygenerowały przychód w okolicach 2,5 miliarda złotych. Są to wręcz kolosalne pieniądze, a należy wspomnieć, że jest to tylko 7 największych firm na rynku, a sama ilość firm pożyczkowych rośnie w zastraszającym tempie. W dzisiejszych czasach nie możemy narzekać na brak wyboru. Firmy przeganiają się w oferowaniu różnorakich promocji i rabatów.

Firmy pożyczkowe często oferują nam darmowe pożyczki. W tym momencie w głowie wielu z nas zapala się czerwona lampka, gdyż uznajemy to za coś podejrzanego. Taka jest jednak prawda. Firmy oferują pierwsze pożyczki za darmo po to, abyśmy po określonym czasie mogli wrócić do nich po kolejną pożyczkę. W ten sposób pozyskują oni solidnego klienta na lata. Jest to ruch czysto marketingowy i biznesowy, ale konsumenci uwielbiają, gdy coś jest za darmo i od razu przychylnie patrzą na firmy, które oferuje takie profity. Warto więc prześwietlić rynek w poszukiwaniu takich okazji.

Pożyczki bez zaświadczeń to bardzo elastyczne produkty finansowe. Nie potrzeba praktycznie żadnej zdolności kredytowej i dokumentów z różnych urzędów. Jest to bardzo duża zaleta, lecz z drugiej strony, to ogromna wada. Dlaczego? W momencie brania pożyczki, to my w 100% jesteśmy odpowiedzialni za spłatę zadłużenia. To my będziemy odpowiadać prawnie i finansowo, gdy okaże się, że nie zdołamy spłacić długu w wyznaczonym czasie. Kluczową kwestią w momencie brania kredytu, jest dokładne przeczytanie warunków umowy, abyśmy mogli spać spokojnie.

W ubiegłym roku stworzono ankietę, w której respondenci podawali 3 główne zalety pożyczek krótkoterminowych. Najczęstszymi odpowiedziami były: łatwość i dostępność pożyczki, niskie opłaty (pod warunkiem, że pożyczkę spłacimy przed terminem) oraz brak potrzeby specjalnych zaświadczeń. Wspomniano również jednak o bardzo dużej wadzie. Są nimi kary, którymi są obarczeni pożyczkobiorcy, którzy będą ociągać się ze spłatą długu. Pożyczka spłacona tydzień po terminie może kosztować pożyczkobiorcę nawet kilkadziesiąt procent samej wartości pożyczki.

Wiele osób zadaje pytanie, w którym pytają się, z jakiej firmy skorzystać. Prawdę mówiąc, można skorzystać z usług każdej firmy pożyczkowej, która posiada uprawnienia do działania na terenie Polski. Jest tylko mały kruczek. Każda firma jest dla nasz przyjaźnie nastawiona do momentu, w którym spłacamy zadłużenia w terminie. Następnie zaczynają się schody. Ciągłe telefony, spotkania oraz rosnące odsetki. Nie każdy jest mentalnie gotowy na branie pożyczki bez zaświadczeń, lecz tak już wspomniano wcześniej, jest to ostatnia deska ratunku dla wielu ludzi.

Pomimo negatywnych opinii polskiego społeczeństwa, warto powiedzieć , że 83% ankietowanych Polaków uważa działania polskich firm pożyczkowych za przyjazne. Trudno się dziwić. Dla firm pożyczkowych to biznes, na którym można zarobić naprawdę spore pieniądze, które będzie można przeznaczyć na rozbudowę firmy oraz na udzielenia dalszych pożyczek. W funkcjonowaniu takich firm można znaleźć bardzo dużo prawidłowości tak samo, jak we funkcjonowaniu każdej normalnej firmy, która oferuje określone usługi lub produkty dla swojej grupy docelowej klientów.

Na sam koniec warto zaznaczyć konieczność zapoznania się z warunkami umowy oraz zweryfikowaniu kim tak naprawdę jest podmiot udzielający nam kredytu. Niestety często zdarza się, że firmy pożyczkowe są zarejestrowane w rajach podatkowych i nie mają 100% prawa do udzielania pożyczek w naszym kraju. Należy zatem stronić od takich firm, gdyż może to nam przynieść naprawdę sporo problemów, gdyż sam moment brania pożyczki jest dla nas wystarczająco stresującą rzeczą, które może nam spędzić sen z powiek i doprowadzić do jeszcze gorszej sytuacji finansowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here