Jak wypełnić paczkę, by zabezpieczyć jej zawartość

Pakowanie przesyłek to nie lada wyzwanie. Niezależnie od zawartości, która znajdzie swoje miejsce w kartonowym pudełku, pozostają naokoło niej wolne przestrzenie. Trzeba je wypełnić w taki sposób, aby nawet delikatne i podatne na uszkodzenia artykuły, bez problemu przetrwały transport w każdy warunkach. Jakich produktów użyć do tego celu?

Poduszki powietrzne

Jeśli do tej pory poduszki powietrzne kojarzyły nam się tylko z elementem wyposażenia samochodu, to czas poznać akcesoria służące wypełnianiu wolnych przestrzeni w paczkach. Poduszki powietrzne w 98% składają się z powietrza, a pozostałe 2 procent stanowi folia. Dzięki temu są przede wszystkim bardzo lekkie, co ma znaczenie dla finalnej masy paczki.

Dobrze wypełniają wolne przestrzenie, dzięki czemu zawartość pakunków nie przesuwa się. Jest chroniona przed uszkodzeniami spowodowanymi ocieraniem o ranty, ale i sam materiał kartonowy. Takie wypełnienie łatwo dopasować do paczki, ponieważ poduszki powietrzne sprzedawane są zwykle w rolkach, w których każdą poduszeczkę można oderwać. We wnętrzu pakunku układa się ich tylko tyle, ile potrzeba.

Bardzo dobrze amortyzują wstrząsy, co ma znaczenia podczas transportu, w szczególności kruchych i delikatnych produktów, a także elementów elektroniki. Można je również ponownie wykorzystać, co sprzyja ochronie środowiska. Tego typu akcesoria do pakowania można znaleźć w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych, chociażby E-hurtownia-opakowan.pl.

Skropak – i bezpiecznie, i ekologicznie

Miłośnicy ekologii, zamiast poduszek powietrznych mogą postawić na skropak. To wypełniacz wykonany ze składników pochodzenia roślinnego, całkowicie biodegradowalny. Rozpuszcza się w wodzie i nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne. Co najważniejsze jednak, doskonale wypełnia wolne przestrzenie w paczkach.

Skropak – podobnie jak poduszki powietrzne, jest bardzo lekki, dlatego pakując nawet duże i ciężkie paczki, nie trzeba się martwić o wzrost kosztów związanych z ich transportem. Z tej zalety korzystają nie tylko klienci indywidualni, ale i przedsiębiorcy. Dla nich bowiem koszty pakunków mają ogromne znaczenie; w szczególności, gdy jest to na przykład sklep internetowy, każdego dnia wysyłający mnóstwo paczek do swoich klientów.

Skropak nadaje się do ochrony wszelkiego rodzaju artykułów. Jest wytrzymały, chroni zawartość pakunków podczas ewentualnych upadków czy ich przemieszczania się. Docenianym atutem jest również fakt, że to jeden z najtańszych wypełniaczy dostępnych na rynku.

Dobrze znana folia bąbelkowa

W zależności od pakowanych artykułów, równie dobrze można wybrać bardzo popularną folię bąbelkową. Mata usłana licznymi bąbelkami wypełnionymi powietrzem, nadaje się do zabezpieczania dowolnych produktów. Podobnie jak dwa poprzednie wypełniacze, jest lekka, więc nie wpływa na masę pakunków.

Folia bąbelkowa świetnie sprawdzi się w warunkach domowych, jeśli w planach jest przeprowadzka, przygotowania do remontu bądź po prostu chęć uprzątnięcia nieużywanych rzeczy. Schowania ich na strych, do piwnicy lub do garażu, ale jednocześnie zabezpieczenia przed uszkodzeniami.

3 rodzaje wypełniaczy, każdy z nich inny pod względem formy i wykonania, jednak wszystkie równie praktyczne w zastosowaniu. Niedrogie, lekkie, a dzięki możliwości ponownego wykorzystania, będące w stanie wpisywać się w obecne potrzeby ekologicznego pakowania i transportu przesyłek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here