Jakie środki do czyszczenia klimatyzacji są najlepsze i gdzie można je kupić?

0
1430

Systemy klimatyzacji instalowane w samochodach, biurach, różnego rodzaju lokalach usługowych, urzędach czy mieszkaniach prywatnych gwarantują przyjemny chłód podczas letnich upałów, pozwalając na podtrzymanie stabilnej temperatury przez większą część roku. Warto jednak pamiętać, że wydajne i bezpieczne użytkowanie klimatyzacji wymaga jej systematycznego i prawidłowego serwisowania.

Czyszczenie klimatyzacji – jak często?

Zasada działania każdego urządzenia klimatyzacyjnego opiera się na nieustannej wymianie powietrza – zasysaniu ciepłego i jego ochładzaniu. W wyniku procesu chłodzenia wydziela się wilgoć, która w połączeniu z różnego rodzaju zanieczyszczeniami obecnymi w powietrzu, tworzy środowisko idealne do rozwoju różnego rodzaju grzybów, przede wszystkim groźnych dla naszego zdrowia pleśni. Zanieczyszczoną klimatyzację najłatwiej rozpoznamy właśnie po niezwykle charakterystycznym, nieprzyjemnym zapachu pleśni. By zapobiec zanieczyszczeniu chłodzonego powietrza, zaleca się okresowe czyszczenie klimatyzacji, przede wszystkim parowników i skraplaczy. Najczęściej zabieg tego typu wykonuje się raz w roku, po wyłączeniu urządzenia, które zapewniało przyjemny chłód w okresie lata lub dwa razy w roku, w przypadku urządzeń, które pracują w systemie ciągłym.

Czym czyścić klimatyzację?

Zadanie czyszczenia układów klimatyzacyjnych warto powierzać fachowcom, którzy mają doświadczenie w obsłudze różnych systemów i wiedzą, na co zwrócić uwagę, by klimatyzacja działała sprawnie do czasu kolejnego przeglądu. Wykwalifikowane osoby zawsze korzystają ze sprawdzonych preparatów do klimatyzacji, które gwarantują perfekcyjne oczyszczenie parowników i skraplaczy, bez ryzyka ich przypadkowego uszkodzenia. Długą listę tego typu produktów można znaleźć w ofercie hurtowni chłodniczej i klimatyzacyjnej CoolStore. Hurtownia specjalizuje się w obsłudze profesjonalny firm monterskich i serwisantów systemów klimatyzacji z całej Polski, dostarczając im markowy sprzęt, akcesoria i różnego rodzaju środki chemiczne dedykowane obsłudze klimatyzacji. Są to m.in. specjalistyczne preparaty do klimatyzacji, do odtłuszczania, likwidacji kamienia i wszelkiego rodzaju osadów biologicznych.

Sięgając po profesjonalne preparaty do klimatyzacji z oferty hurtowni coolstore.pl zadbasz nie tylko o prawidłowe oczyszczenie parownika czy skraplacza, pozbywając się z nich wszelkich osadów biologicznych i mineralnych, ale przy okazji zabezpieczysz również tego typu sprzęt przed szybkim zużyciem lub przypadkowym uszkodzeniem. W hurtowni znajdziesz również wiele innych produktów, które mogą przydać się podczas konserwacji systemów klimatyzacji dowolnego typu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here