Kolekcjonerskie nasiona marihuany

Marihuana u jednych osób budzi pozytywne skojarzenia, a u innych niemal ciarki na plecach. Jedno jest jednak prawdą: posiadanie i palenie suszu jest w Polsce zakazane. Nie oznacza to jednak, że wszystkie produkty konopne są zabronione. Przyjrzyjmy się zatem tej kwestii bliżej i poznajmy nasiona kolekcjonerskie, których właścicielem również możesz się stać.

Co jest legalne a co nie?

Zgodnie z polskim prawem nielegalne jest posiadanie, dystrybuowanie oraz wykorzystywanie suszu konopnego oraz innych produktów, które zawierają THC. Nielegalna jest także uprawa konopi, które zawierają THC. Jest to spowodowane faktem, że THC jest związkiem mającym wpływ psychoaktywny na ludzi i działa narkotycznie.

Jednocześnie jednak w pełni dopuszczalne jest posiadanie produktów zawierających CBD. Jest to związek, który nie posiada właściwości narkotycznych i psychoaktywnych. Oznacza to, że jeśli chcesz kupić na przykład krem z wyciągiem zawierającym CBD albo olejek konopny z CBD, który ma działanie lecznicze, bez obawy możesz po nie sięgnąć.

Istnieje jeszcze jedna ciekawa zasada: każdy może posiadać legalne, kolekcjonerskie nasiona marihuany. Nie można jedynie doprowadzać do kiełkowania, ani hodować z nich roślin.

Czym są kolekcjonerskie nasiona marihuany?

Kolekcjonerskie nasiona marihuany feminizowane są nasionami różnych odmian konopi. Ich cechą charakterystyczną jest to, że zazwyczaj są przedstawicielami odmian rzadkich i uważanych za wyjątkowo cenne. Wśród nich znajdują się zarówno odmiany typu Sativa, jak i Indica.

Jakie dokładnie nasiona możemy znaleźć wśród nasion kolekcjonerskich? Możesz wśród nich liczyć między innymi na takie legendy jak AK47, Northern Light czy White Widow. To, na jakie nasiona się zdecydujesz, aby wzbogacić swoją kolekcję, zależy już tylko od ciebie.

Nasiona medycznej marihuany także mogą być kolekcjonerskie

Zastanawiasz się być może, czy medyczna marihuana (ta posiadająca CBD, ale praktycznie pozbawiona THC) także może być zaliczona do kolekcjonerskiej? Oczywiście! Marihuana medyczna również może dołączyć do twojej kolekcji w postaci atrakcyjnych ziaren.

Przechowywanie nasion kolekcjonerskich

Na koniec pewnie zastanawiasz się, w jaki sposób powinieneś przechowywać nasiona, aby twoja kolekcja zawsze pozostała tak samo atrakcyjna. Z pozoru może się wydawać, że suchym nasionom z twardą łupiną nic się nie stanie, niezależnie od tego, co z nimi zrobisz. Prawda jest jednak taka, że powinieneś nieco o nie zadbać.

Jeśli chcesz mieć pewność, że nic im się nie stanie, powinieneś zadbać o usunięcie trzech największych wrogów nasion, czyli dostępu powietrza, wody oraz zmian temperatury. Warto także zadbać o ich zaciemnienie, a wyciągać jedynie w celu obejrzenia. W miarę możliwości powinieneś przechowywać je w oryginalnym opakowaniu, w suchym, ciemnym i chłodnym miejscu. Dobrze sprawdzi się między innymi szczelna szuflada w pomieszczeniu ze stosunkowo niską temperaturą, albo po prostu lodówka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here