Konto bankowe dla studenta

W dzisiejszym poradniku zastanowimy się, jakie konto bankowe mógłby założyć sobie student. Nie da się ukryć, że młodzi ludzie, którzy dopiero się uczą – zarówno zawodu jak i życia – nie mają łatwo zarówno w sektorze bankowym jak i w innych. Dlatego na przykład wzięcie kredytu, czy tez założenie konta, wiąże się nierzadko ze sporymi opłatami, a także wielkim zamieszaniem. Dlatego też tworząc nasz poradnik chcemy pomóc młodym ludziom, którzy dopiero wchodzą w życie i szukają pierwszego konta bankowego dla siebie.

Pierwszą rzeczą, jaką trzeba zrobić zakładając konto w banku, jest wybrać jeden z nich. Jak to zrobić? Teoretycznie można by po prostu wylosować, jednak nie jest to najlepsze rozwiązanie. Konto bankowe dla studenta powinno bowiem posiadać pewne specjalne cechy, o których powiemy w dalszej części poradnika Tak czy inaczej, powinno być ono obarczone jak najmniejszą ilością opłat, ponieważ student jest osobą, która nie zarabia pieniędzy (lub zarabia bardzo niewiele). Dlatego też wybieranie konta na przysłowiową pałę nie będzie tutaj definitywnie dobrym wyjściem z sytuacji. Dlatego właśnie piszemy ten poradnik, ponieważ pomoże on młodym ludziom znaleźć odpowiedni bank i jakoś uporać się z całą tą sytuacją. Tak więc najlepiej znaleźć sobie w sieci porównywarkę konta bankowych. Gdy w nią wejdziemy i wpiszemy nasze dane, oraz oczekiwania, otrzymamy listę banków i kont, które będą dla nas dobrym wyjściem z sytuacji. Następnym krokiem jest dokonanie wyboru, najlepiej wziąć konto z samej góry, ponieważ będzie ono raczej dla nas najlepszym wyjściem z sytuacji. Kolejny etap to już samo zakładanie konta. Tutaj, jeśli jest to nasze pierwsze konto, musimy samodzielnie wybrać się do oddziału. Możemy jednak zamówić kuriera, który przyjedzie do nas do domu i w ten sposób podpiszemy umowę. Kurier może także podjechać na uczelnię, czy spotka się z nami w dowolnym miejscu. Jest to bardzo dobre wyjście z sytuacji i polecamy serdecznie z takiej opcji skorzystać. Jeżeli natomiast kiedyś mieliśmy już jakieś konto bankowe, możemy aktywować nowe przez internet, za pomocą przelewu weryfikacyjnego. Jednak pamiętajmy, że ta opcja została dziś mocno ograniczona, dlatego lepszym wyjściem może być jednak wizyta w oddziale. Konto bankowe dla studenta można założyć okazując dowód osobisty oraz legitymację studencką, jeżeli dodatkowo chcemy mieć jakieś zniżki. O tym jednak opowiemy w dalszej części wpisu. Jak więc widać, sama procedura założenia konta nie jest zbyt skomplikowana. Cały wniosek możemy wypełnić przez sieć, a umowę podpisać na miejscu lub przez kuriera i będzie to dla nas kwestia tylko jednej parafki.

Teraz powiedzmy parę słów o zniżkach, ponieważ obiecaliśmy się tym zająć już we wcześniejszej części naszego poradnika. Otóż ze zniżkami jest różnie, dlatego nie możemy definitywnie wybierać absolutnie dowolnego konta bankowego. Najlepiej dokonać wyboru za pomocą wspomnianej wcześniej porównywarki warunków kont bankowych, które to porównywarki bez problemu można odnaleźć dziś w sieci. Pamiętajmy, że konto bankowe dla studenta często jest w bankach o wiele tańszą alternatywą, dlatego skorzystanie z niego może być dobrym wyjściem z sytuacji. Działa to w następujący sposób: Jeżeli jesteśmy młodzi, mamy poniżej 24 roku życia – taki limit najczęściej wprowadzając banki, to możemy uzyskać zniżki. Na przykład konto będzie bezwarunkowo darmowe, niezależnie czy korzystamy z niego cały czas, czy tylko od czas do czasu. Nie musimy robić dużej liczby transakcji kartowych, nie musimy też mieć regularnych wpływów wynagrodzenia. Wystarczy tylko, że po prostu przedstawimy legitymację studencką przy rejestracji, lub nawet gdy po prostu mamy niski wiek. Czasami jednak bank wymaga od nas dodatkowych warunków, na przykład musimy wspomnianą legitymację jednak przedstawić. Pamiętajmy oczywiście, że takie konto jest co prawda darmowe, ale nie jest ono darmowe na zawsze. Gdy nasz wiek będzie rósł i w końcu przekroczymy np. 24 lata życia, to niestety bank zamieni typ naszego konta na inny, płatny. Nic niestety w życiu nie jest darmowe na zawsze, a zwłaszcza konto bankowe dla studenta. Studentem w końcu jesteśmy tylko przez pewien czas naszego życia, a później wchodzimy w bardziej zaawansowaną dorosłość i wtedy musimy już radzić sobie sami, jesteśmy obarczani wieloma dodatkowymi opłatami i tak dalej. Tak więc jeżeli banki dają nam w młodym wieku lepsze propozycje, to trzeba z nich korzystać, bo w późniejszych latach nie będziemy już mogli sobie na coś takiego pozwolić.

Posiadanie konta przez osobę studiującą jest bardzo dobrym wyjściem z sytuacji. Pozwala ono choćby na przyjmowanie pieniędzy, które dają nam rodzice na utrzymanie w mieście, jeżeli przyjechaliśmy z daleka i mieszkamy w akademiku. Konto bankowe dla studenta ponadto może być darmowe bez żadnych warunków, jedynym z nich jest młody wiek i posiadanie podbitej legitymacji. Możemy robić przelewy, korzystać z karty, przyjmować wpływy, wypłacać środki przez bankomat i tak dalej. Jednym słowem – konto bankowe definitywnie warto dzisiaj posiadać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here