Lista najpopularniejszych uczelni w Warszawie

Gdzie szukać dobrych uczelni? Nie ulega wątpliwości, że najlepsze i największe uczelnie w naszym kraju znajdują się w stolicy. Zarówno prywatne jak i publiczne, są bardzo dobrze postrzegane wśród pracodawców i można się wiele nauczyć czerpiąc z nich wiedzę. Jednak pojawia się pytanie, jaką uczelnie wybrać? Jest ich sporo, a każda specjalizuje się w czymś innym. Oczywiście nie ulega wątpliwości, że studia i utrzymanie w Warszawie sporo kosztują. Wiele młodych ludzi wyjeżdżających na studia w stolicy, musi otrzymywać pomoc rodziców. Utrzymanie w Warszawie jest drogie, a szczególnie uczelnie prywatne wymagają zasobności portfela. Z tego powodu studia w tym mieście odstraszają, ale gdy chce się mieć dobrze rozpoczętą ścieżkę kariery nie zaszkodzi zaryzykować. Poziom tych uczelni zazwyczaj jest na tyle wysoki, że trzeba się postarać, aby zdać rok, ale bez wątpienia się opłaca. Uczelni jest bardzo dużo i studenci mają szerokie spektrum wyboru, dlatego poniżej przedstawiam listę kilku najpopularniejszych uniersytetów w Warszawie.

UCZELNIE W WARSZAWIE.

1. Uniwersytet Warszawski.

Jeden z popularniejszych uniwersytetów Warszawskich. Uczelnia ma już 202 lata, powstała w 1816 roku jako Królewski Uniwersytet Warszawski. Utworzony został z pięcioma wydziałami: Prawa, Lekarskiego, Filozoficznego, Teologicznego oraz Nauk i Sztuk Pięknych. Teraz wydziałów i kierunków jest już o wiele więcej i uczelnia posiada wachlarz wyboru dla rekrutów.

2. Politechnika Warszawska.

Jest to publiczna politechnika założona w roku 1915. Jest jedną z największych i najlepszych uczelni technicznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Duży wybór w kierunkach ścisłych i technicznych.

3. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Najstarsza uczelnia ekonomiczna w Polsce, to niewątpliwie dodaje jej prestiżu i co roku studenci zacięcie walczą o miejsce.

4. Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Największy Polski publiczny uniwersytet medyczny, co roku wypuszcza bardzo dobrze wykształconych lekarzy w różnych dziedzinach medycyny. Studenci marzą o tym, żeby studiować na tym uniwersytecie, ponieważ daje on dokonały start w karierze. Uczelnia kształci ponad 9 tysięcy studentów.

5. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Jest uniwersytet przyrodniczy uważany za największy i najstarszy w Polsce. Założony w 1816 roku. Można kształcić się przede wszystkim w zawodzie np. weterynarza, z roku na rok coraz popularniej wybieranego przez studentów.

6. Akademia Leona Koźmińskiego.

Niepubliczna uczelnia akademicka. Posiada kierunki ekonomiczne, humanistyczne i kształci w zakresie prawa.

7. SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny.

Uczelnia niepubliczna bardzo często wybierana przez studentów, którzy interesują się szeroko pojętą humanistyką i socjologią. Poradzi pojedyncze wydziały również w innych większych miastach.

8. Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego.

Jak mówi nazwa, wojskowy uniwerystet specjalizujący się w kierunkach technicznych, utworzony w 1951 roku.

9. Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Polski państwowy uniwersytet założony w 1999 roku. Wszystkie wydziały uczelni są pod nadzorem ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Cztery wydziały dodatkowo kontrolują władze kościelne.

10. Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie.

Ten uniwersytet bez wątpienia spodoba się uczniom uzdolnionym plastycznie, jednak aby dostać się na kierunek, nie wystarczą tylko dobre wyniki matury, ale trzeba także przejść odpowiedni egzamin artystyczny.

11. Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

Jest to publiczna akademia wychowania fizycznego założona w 1929 roku.

12. Akademia Sztuki Wojennej.

Publiczna uczelnia wojskowa, doskonała w swoim fachu. Powstała dopiero w 2016 roku, z tego powodu jest to stosunkowo młoda akademia.

13. Uczelnia Łazarskiego.

Niepubliczna uczelnia akademicka Ryszarda Łazarskiego, utworzona w roku 1993. Oferuje kształcenie na 3 wydziałach, mianowicie: wydziale prawa i administracji, wydziale ekonomii i zarządzania oraz na wydziale medycznym.

14. Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina.

Najlepszy wybór dla muzyków z powołania. Jest to najstarsza i największa uczelnia w Polsce z niekwestionowanym doświadczeniem i nabytym przez lata prestiżem. Wiele cenionych muzyków pochodzi właśnie spod skrzydeł tego uniwersytetu.

15. Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza.

Akademia doskonała dla przyszłych aktorów. Została utworzona 1946 roku w Łodzi i po czasie przeniesiona do Warszawy.

16. Collegium Civitas

Niepubliczna uczelnia, której początki sięgają 1997 roku.

17. Grupa Uczelni Vistula w Warszawie.

Ta uczelnia niepubliczna to połączenie Uczelni Vistula oraz Akademii Finansów. Prowadzi zajęcia w dwóch językach: polskim oraz angielskim.

18. Wszechnica Polska Szkoła Wyższa w Warszawie.

Uczelnia publiczna z siedzibą w Warszawie, której adres to plac Defilad 1. Niejednokrotnie wybierana przez studentów.

19. Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie.

Ekumeniczna szkoła wyższa, która publicznie uczy na wydziale teologicznym oraz na wydziale pedagogicznym.

Jak widać wybór jest naprawdę spory i każda uczelnia ma do zaoferowania coś innego. Jedno jest pewne – każdy znajdzie coś dla siebie i ukończy studia z zadowoleniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here