Łazienka

Łazienka to miejsce narażone na wilgoć, dlatego szybko traci swój blask. Aby ją odnowić, nie trzeba jednak planować gruntownego remontu. Wystarczy kilka sprawdzonych patentów, dzięki którym wnętrze zyska nowego blasku.

Metamorfoza łazienki – od czego zacząć?

Z uwagi na charakter wnętrza, w łazience są elementy, które ulegają zużyciu. Mowa tu na przykład o fugach, które z czasem zmieniają kolor, co niestety może zaburzać skrzętnie zaplanowaną przez nas aranżację. To dobry moment na wybór zupełnie innego koloru wypełnienia, który sprawi, że płytki będą prezentowały nieco inaczej.

Podobnie dzieje się w przypadku silikonu zabezpieczającego wannę lub prysznic, który przez kontakt z wodą, narażony jest na powstawanie pleśni i grzybów. Aby elementy te wyglądały jak nowe, warto raz na jakiś czas dokładnie je usunąć i zastąpić nowym specyfikiem.

Fanom bardziej spektakularnych zmian z pewnością przypadną do gustu dostępne w sklepach takich jak Bricomarche.pl, farby renowacyjne. To specjalistyczne substancje, służące do odnawiania zarówno płytek ceramicznych na ścianach, jak i  tych na podłodze. Dzięki swojej formule wykazują wysoką przyczepność do malowanej powierzchni, dlatego nadają się do stosowania na nietypowych powierzchniach. Wystarczy precyzyjnie odtłuścić płaszczyznę, którą chcemy malować, aby farba dobrze pokryła gładką płytkę. Dzięki niej można diametralnie zmienić nie tylko kolor, ale i klimat całego pomieszczenia.

Atrakcyjne sposoby odnowienia łazienki

Jeśli naszym problemem jest nuda w łazience, ciekawym pomysłem będą dekoracje dedykowane tymże pomieszczeniom. Można wśród nich znaleźć nowoczesne lampy, które nie tylko sprawiają, że inaczej odbieramy wnętrze, ale dzięki nim możemy wpłynąć także na budowanie klimatu. Bez względu, czy zamontujemy nowe kinkiety przy lustrze, czy wymienimy główny klosz, ta „mała wielka zmiana” nie pozostanie niezauważona.

Wśród ozdób, które znajdą zastosowanie w łazience, na uwagę zasługują specjalne tapety winylowe. Z ich udziałem można efektownie odmienić pustą ścianę lub stylowo wyróżnić wnękę na kosmetyki.

Najprostszym, a zarazem najmniej kosztownym sposobem na metamorfozę, jest wymiana akcesoriów. Nie ma przeszkód, aby zastąpić plastikowe koszyki wiklinowymi pojemnikami. Ten prosty zabieg sprawi, że w kilka chwil cała aranżacja nabierze klasy.

Aby ożywić łazienkę, dobrze jest postawić na akcenty kolorystyczne. Jeśli wersja, którą planujemy unowocześnić, jest monochromatyczna – zabawmy się barwą i teksturą! Wystarczy wymienić ręczniki, dozownik na mydło, kosz na bieliznę, czy kubek na szczoteczki, a łazienka zyska nowy koloryt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here