Naprawa czy wymiana?

0
432

Warto wiedzieć, że uszkodzenie szyby samochodowej, nawet w postaci małego pajączka czy niewielkiej rysy może skutkować wystawieniem przez policję mandatu. Niestety, mało kierowców jest świadomym tego faktu, jednak jak wiadomo, nieznajomość przepisów nie zwalnia nas od odpowiedzialności.

Uszkodzona szyba – co należy zrobić?

Rysy, pajączki czy pęknięcia na szybie samochodowej to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim komfortu i bezpieczeństwa podróżowania. Niestety, na tego typu uszkodzenia, narażona jest każda szyba. Dziury w drogach, grad, spadające gałęzie, wypadki czy inne czynniki destrukcyjnie wpływają na szybę, która im starsza, tym bardziej narażona na powstawanie defektów. Nierzadko, jej wymiana kojarzy się z dużym wydatkiem, która wielu kierowców może zniechęcać do wizyty w warsztacie. Okazuje się, że dzisiejsza technologia nierzadko pozwala na zastosowanie specjalnych zabiegów, które przywrócą szybie nienaganny wygląd. Specjaliści  z https://hanesco.pl dysponują odpowiednim sprzętem i materiałami, dzięki którym łatwo i szybko usunięte zostaną drobne defekty. Nierzadko wystarczy niewielkie wypolerowanie specjalnie dobranymi środkami czy wypełnienie rysek żywicą syntetyczną, aby rozwiązać bolączki.

Kiedy potrzebna wymiana?

Niestety, istnieje kilka przypadków, gdzie nawet najlepsi specjaliści nic nie poradzą i wymiana szyby będzie koniecznością. Są to m.in. pęknięcia, sięgające zewnętrznej krawędzi szyby lub ciągnące się, aż pod uszczelkę. Uszkodzenia, które zajmują znaczną część powierzchni szyby, również są kwalifikacją do jej zmiany. Inna sytuacja, która zobowiązuje właściciela do tego typu naprawy, to fakt, kiedy pęknięcie znajduje się na wysokości jego oczu, co utrudnia prowadzenia auta.

Jak widać, dobór właściwego sposobu naprawy zależy przede wszystkim od wielkości uszkodzenia. Ważne jest, aby nie podejmować prób zlikwidowania uszkodzenia we własnym zakresie, bo to może jedynie pogorszyć sprawę. Szyba samochodowa to bardzo ważny element, dlatego warto jej naprawy zlecić fachowcom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here