Outplacement

Zwolnienia w firmach nie są wcale rzadkim zjawiskiem, choć – oczywiście – dla obu stron wiążą się one z pewnego rodzaju nieprzyjemnościami. Właśnie w związku z nimi powstał outplacement, który wiąże się ze zwolnieniami monitorowanymi. Polega on na wspieraniu osób zwolnionych z firmy w poszukiwaniu nowych możliwości zawodowych. Niewątpliwie warto rozważyć wprowadzenie takiego elementu strategicznego w firmie.

  1. Czym właściwie jest outplacement?
  2. Profesjonalne wsparcie przy wdrażaniu outplacementu
  3. Dlaczego outplacement może być atrakcyjnym rozwiązaniem?

Czym właściwie jest outplacement?

Zwolnienie pracownika może nastąpić z rozmaitych powodów. Outplacement ma za zadanie wsparcie go w poszukiwaniach nowej pracy. Jest to naprawdę bardzo interesujące rozwiązanie, ponieważ zarówno właściciele przedsiębiorstw, osoby zajmujące się sprawami kadrowymi, jak i zwolnione z firmy osoby mogą odczuwać pewien dyskomfort w związku z całą sytuacją, zwłaszcza jeżeli konkretny pracownik był w firmie od długiego czasu. Niestety okoliczności nieraz mogą sprawić, że zwolnienia pojedyncze, czy też grupowe są w danym przypadku konieczne. Warto więc wdrożyć odpowiednią strategię w tym zakresie.

Profesjonalne wsparcie przy wdrażaniu outplacementu

Jeżeli pragnie się wdrożyć w swojej firmie program outplacementowy, warto zastanowić się nad współpracą z profesjonalistami w tym obszarze. Na stronie https://outplacementkalkulator.pl/ można znaleźć w tym zakresie bardzo interesującą opcję. Zaangażowanie do tego rodzaju zadań specjalistów może być bardzo korzystnym rozwiązaniem, gdyż samodzielne opracowanie strategii dotyczącej outplacementu może być niejednokrotnie dużym wyzwaniem.

Dlaczego outplacement może być atrakcyjnym rozwiązaniem?

W dzisiejszych czasach pracodawcy niejednokrotnie pragną dbać o swój wizerunek jako podmiotu zatrudniającego osoby. Wprowadzenie programu outplacementowego może mieć na to spory wpływ. Jest to bowiem bardzo interesujący sposób na to, aby pokazać, że pracodawcy zależy na osobach, które poświęcały swój czas na wykonywanie dla niego zadań również po ich odejściu z firmy. Zaoferowanie im wsparcia w poszukiwaniu nowej pracy jest swego rodzaju przejawem troski. To może mieć ogromne znaczenie zarówno z perspektywy byłego pracownika, jak i podmiotu go zatrudniającego. Często bowiem tego rodzaju decyzje kadrowe są wywołane okolicznościami zewnętrznymi takimi jak chociażby cięcia budżetowe. W takich przypadkach nieraz pracodawca wcale nie chce zwalniać podwładnych i wręcz źle się z tym czuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here