Podłoga w recepcji i holu apartamentowca

0
1170

Większość ludzi zwraca uwagę na podłogę tylko jeśli jest brzydka albo wyjątkowo dekoracyjna. Stąd odstręczają połamane płytki, a hipnotyzują mozaiki pałacowe i marmur. Jak powinna wyglądać podłoga w apartamentowcu? Co brać pod uwagę przy jej wyborze?

Podłoga, podobnie jak cała aranżacja wnętrz apartamentowca powinna korespondować z budynkiem. Inaczej dobierać będziemy podłogę w kamienicy z XVII wieku, a inaczej w zimnych przestrzeniach przeszklonych budynków gdzie dominuje minimalizm. 

Cechy podłóg w obiektach, w których “się chodzi”

W obiektach, które codziennie goszczą setki osób, podłoga musi być odporna na zarysowania i łatwa w utrzymaniu czystości. Dodatkowo jej struktura musi pasować do wystroju i być bezpieczna dla osób na wózkach, kobiet w szpilkach, dzieci i ogólnie dla wszelkiego rodzaju obuwia. Nie bez znaczenia jest sposób czyszczenia podłogi oraz możliwości jej renowacji w razie matowienia czy innych zmian w wyglądzie. 

Dlaczego nie zwykłe panele?

Panele podłogowe wyglądem i właściwościami przypominają podłogi z litego drewna, niestety w miejscach, gdzie co dzień przechodzi mnóstwo osób, nie będą spełniać swojego zadania. Co prawda układa się je łatwo, a wyglądem przypominać mogą naturalne drewno, nawet po wielokrotnym lakierowaniu elastycznymi lakierami nie dorównują twardości kamienia. Jeśli decydujemy się na ten rodzaj podłogi, warto wybierać tylko panele dedykowane obiektom użytkowym, czyli te o klasach powyżej 32. Pierwsza cyfra w klasie oznacza przeznaczenie, gdzie 2 oznacza użytek domowy, a 3 oznacza użytek publiczny, druga zaś określa poziom ruchu i tak końcówka 1 i 2 to poziom ograniczony, zaś końcówka 3 przeznaczona jest dla sporego natężenia ruchu. Jeśli wybieramy panele do recepcji czy holu apartamentowca, decydujmy się wyłącznie na opcję paneli LVT, czyli na luksusowe płytki winylowe, które dodatkowo cechuje ścieralność na poziomie AC5 (klasa dedykowana podłogom w budynkach użyteczności publicznej). To rodzaj podłogi, która wiele zniesie, doskonale się prezentuje i jest łatwa w utrzymaniu. 

Typy wykładzin obiektowych

Wśród wykładzin dedykowanych obiektom, gdzie odnotowuje się spory ruch, możemy wybierać spośród wytrzymałych i pięknie się prezentujących wykładzin welurowych czy kauczukowych. Jedne i drugie pasować będą do innego typu obiektów. Pierwsze sprawdzą się w recepcji hotelu apartamentowego, drugie w apartamentowcu, gdzie nocują uczestnicy szkoleń. Zawsze, kiedy zwrócimy się o pomoc do specjalistów, dowiemy się tego, że wykładziny obiektowe poza trwałością i łatwością czyszczenia różnią się też wrażeniami z chodzenia po nich. I tak tkaniny bazujące na włóknie mogą się elektryzować i szybko zbierać kurz, zaś powierzchnie kauczukowe mogą reagować z kółkami walizek, generując nieprzyjemny i niekojarzący się z luksusem dźwięk.

By znaleźć konsensus między podłogą podobną do pałacowej mozaiki i ciepłym podłożem z wykładziny, warto zastosować płytki z wykładziny dedykowane powierzchniom użytkowym. To możliwość stworzenia pięknego wzoru, który w miarę eksploatacji łatwo będzie uzupełnić i odrestaurować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here