Praca stacjonarna

Od najmniejszych lat rodzice mówią do swych dzieci, aby uczyły się dobrze, maiły dobre oceny w szkole i udał się na studia. Miał dobrą pracę w przyszłości. Żeby zdobyć doświadczenie i nie pracować fizycznie tylko w klimatyzowanym biurze osiem godzin dziennie. Wyjść i zapomnieć o pracy. Układ niemalże idealne. Każdy rodzic chce jak najlepiej dla swojego dziecka. Kiedyś dzieci bawiły się głównie na dworze, dziś czasy się zupełnie zmieniły. Większość wolnego czasu dzieci spędzają grają w gry komputerowe bądź oglądają telewizor. Są tego też dobre strony, dzieci potrafią obsługiwać lepiej komputer niż ni jeden dorosły człowiek. Dużo szybciej się rozwijają, dużo szybciej myślą niż poprzednie pokolenie. Praca przy komputerze ma swoje zalety i wady. Jednym to odpowiada, a drugim wręcz przeciwnie. Jest to praca na pewno bardziej przy użyciu umysłu niż siły mięśni.

Więc jaka praca przy komputerze?

Poprzez dzisiejszą automatyzację większości aspektów naszego życia, coraz większy procent pracy jest wykonywany przy pomocy specjalistycznego oprogramowania, czy to na komputerze, czy to na maszynach. Jest kilkanaście zawodów, w których praca zawiera się do pisania oprogramowani czy projektowania czegokolwiek. Wszystkie te rodzaje pracy mają wspólny mianownik, potrzeba komputera. Teraz opiszę kilka z rodzajów wykonywanych prac przy pomocy komputera.

Praca przy komputerze, z czym nam się to kojarzy?

Oczywiście z informatyką, z programistami, z całym tym ogromnym informatycznym światem. Programiście komputer jest potrzebny w takim samym stopniu jak ludziom nogi i ręce. Przeżycie bez nich jest bardzo ciężkie, ale jednak możliwe. Większość rzeczy, które nas otaczają w dzisiejszym świecie to elektronika, począwszy od zegarka na baterie, poprzez smartphone, czajnik do grzania wody, pralkę, komputer, lodówkę i mógłbym tak wymieniać niemalże w nieskończoność. Wszystkie te rzeczy potrzebują specjalistycznie przygotowanego oprogramowania, aby mogły poprawnie funkcjonować. To właśnie programista sprawia, że pralka pierze rzeczy w sposób, jaki wybraliśmy, a nie niszczy nam prania zbyt wysoką temperaturą. Programiści to jeden z ważniejszych zawodów, jakie można wykonywać przy pomocy komputera. Jest to również bardzo uniwersalny zawód, poddając testowi miejsce pracy. Bardzo częstym zjawiskiem w tym zawodzie jest praca zdalna. Jednak aby podjąć się pracy zdalnie musimy wykazać się odpowiednio dużym doświadczeniem oraz pokazać, że potrafimy samemu sprostać problemom, które może napotkać na swojej drodze programista. Programista tworzy różne rodzaje oprogramowania, poprzez strony internetowe, systemy operacyjne, aplikacje mobilne, systemy mobilne kończąc na testowaniu oprogramowania, aby zapobiec zbędnym błędom w finalnej wersji produktu. Zawód programista jest najbardziej związanym zawodem z komputerami.

Kolejnym korzystającym w mniejszym stopniu z komputera zawodem jest architekt. Samo wypowiedzenie nazwy tego zawodu już napawa dumą. Dzięki architektom mamy domy, które chronią nam przed deszczem w burze oraz przed śniegiem i zimnem podczas zimy. A także zabezpieczają nasz dobytek oraz zapewniają bezpieczeństwo naszym bliskim. Dom jest potrzebny każdemu z nas. W czasach, zanim stworzono oprogramowanie niezbędna do projektowania dla architektów, pracowali oni tylko i wyłącznie przy pomocy arkusza papieru, odpowiedniego ołówka oraz specjalistycznych przyrządów pomiarowych. Teraz wystarczy posiadać laptopa bądź komputer i tu ważna sprawa z odpowiednio dużym monitorem, aby praca była wygodna. Architekt potrafi zaprojektować dom jednorodzinny, kamienicę, wielki blok, a nawet cały pałac. Niektórzy specjalizują się w projektowaniu np. elektrowni wodnych. Niemniej jednak komputery zrewolucjonizowały pracę architektów. Podobnie jak programiści, tak również w tym zawodzie istnieje możliwość pracy zdalnej, tu większy nacisk kładziony będzie na kontakt z klientem na bieżąco oraz z przełożonymi w firmie. Każdy, kto zamawia projekt ma określoną wizję oraz zna ramy, w których mieści się projekt końcowy.

Kolejnym zawodem, który nie może się obejść bez użycia komputera jest bloger. Kiedyś pojęcie „blog” nie istniało, powstało ono dopiero wraz z rozwojem technologii. Bloger jest osobą, którą prowadzi stronę internetową o samym sobie, albo o jednym wybranym temacie. Boże być to temat bardzo ogólny jak gry komputerowe bądź bardzo niszowy jak ograniczenie się do gier tylko jednego studia. Pisanie i edycja artykułów wymaga dużego i wygodnego ekranu oraz solidnego i szybkiego w pracy laptopa bądź komputera. Nie jest możliwe edytować artykuły na smartphone czy na tablecie. A co jeśli trzeba będzie poprawić zdjęcie. Komputer jest tutaj niezbędny.

Ostatnim już rodzajem pracy przy komputerze jest prowadzenie kanału na platformie YouTube. Tutaj komputer bądź laptop jest również niezbędny do optymalnej pracy. Tak samo, jak komputer czy laptop, potrzebne nam jest specjalistyczne oprogramowanie, dzięki któremu będziemy mogli tworzyć wysokiej jakości materiały wideo.

Podsumowując, praca przy komputerze w dzisiejszych czasach to już normalność. Jest wiele zawodów wręcz zależnych od komputerów i zależności te znajdziemy w tym oto artykule.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here