Stoiska wystawowe – jak dobrać?

0
402

Faktem jest, że solidnie przygotowane stoiska wystawowe to podstawa udanych targów. Dzięki skutecznie przeprowadzonej promocji można zyskać nowych klientów, a także nowe kontrakty dla swojej firmy. Jak zatem dobrać odpowiednie moduły, by olśnić odwiedzających stoisko gości? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

Różne rodzaje stoisk wystawowych

Odwiedzając targi branżowe możemy się spotkać z różnorodnymi rodzajami stoisk wystawowych. Można wyróżnić w szczególności stoiska wystawowe rzędowe, narożne, czołowe oraz wyspowe. Dodatkowo każdy rodzaj pozwala na stworzenie różnej konfiguracji poszczególnych elementów. Decyzja o danym typie stoiska jest niezwykle istotna. Pozwolą bowiem na właściwe wyeksponowanie prezentowanych towarów lub usług, a także skuteczniejszą obsługę klienta w danym punkcie. Targi opierają się bowiem nie tylko na oglądaniu, ale również zawieraniu znajomości, zdobywaniu przydatnych kontaktów, a nawet finalizowania różnorodnych umów. Stąd znaczenie ma oprawa stoiska wystawowego.

Stoiska rzędowe

Stoisko rzędowe, nazywane inaczej szeregowym jest jednam z najpopularniejszych typów stoisk wystawowych. Można je spotkać na każdej większej imprezie wystawienniczej. To jednocześnie najprostszy typ stoiska. Bazują one wyłącznie na jednej ściance, co stwarza niestety pewne ograniczenia. Cała oferta musi zostać bowiem przedstawiona na jednej, dostępnej planszy, a dodatkowo stoisko ma utrudniony dostęp. Na bardzo obleganych targach generuje to problemy z płynną obsługą zainteresowanych ofertą danej firmy odwiedzających. Co do zasady zatem polecamy ten rodzaj stoisk jedynie w ostateczności.

Stoiska narożne

Zdecydowanie lepszą opcją są natomiast stoiska narożne. To stoiska wystawowe otwarte dla publiczności z dwóch stron. Dają zdecydowanie więcej możliwości aranżacyjnych, a do tego ułatwiają obsługę przychodzących gości. Co przy tym istotne ich koszt nie różni się szczególnie od stoisk rzędowych. Stawiając na produkty od znanych i cenionych producentów można natomiast liczyć na lekką konstrukcję, która ułatwia ich wygodny montaż i demontaż, a także przenoszenie. Wysokiej jakości produkty umożliwiają też dowolne kształtowanie poszczególnych modułów, co znacząco ułatwia dostosowanie stoiska wystawowego do własnych potrzeb.

Podtypy stoisk wystawowych

Stoiska narożne mogą też przybrać formę pewnego rodzaju podtypów. Należy do nich zaliczyć stoiska wyspowe i czołowe. Te pierwsze są konstruowane w taki sposób, by z każdej strony ekspozycji znajdował się ciąg komunikacyjny. Te drugie natomiast nazywane są też półwyspem, ponieważ takie stosika wystawowe dostępne są z trzech stron.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here