Tusz do Canon TS3100

Posiadasz na własność drukarkę Canon TS3100? Ten atramentowy model jest dość kosztowny w utrzymaniu. Nie oznacza to jednak, że drukowanie w domu musi być przez to zupełnie nieopłacalne. Rozsądnie kupując wkłady możesz sporo zaoszczędzić. Wyjaśniamy jaki tusz do Canon TS3100 wybrać!

Chociaż atramentowe drukarki same w sobie są niedrogie, kartridże są już dość kosztowne. Mają zwykle niewielką wydajność, dlatego takie modele są popularniejsze w warunkach domowych. Co zrobić, gdy ich cena jest jednak zbyt wysoka? Dowiedz się, jak możesz taniej kupować tusz do Canon TS3100!

Tusz do Canon TS3100 – jakie wkłady są kompatybilne z tą drukarką?

Atramentowa drukarka Canon TS3100 wykorzystuje wkłady o oznaczeniach: PG-545 (czerń) oraz PG-546 (kolory). Podstawowy kartridż kosztuje ok. 70 zł i wystarcza na zadrukowanie 180 stron. Wariant CMY (kolory z podstawowej palety, czyli: Cyjan – niebieski, Magenta – różowy, Yellow – żółty) o takiej samej wydajności kosztuje natomiast ok. 90 zł. Komplet sprzedawany jest w cenie ok. 140 zł.

Niektórzy mogą stwierdzić, że nie są to wcale zaporowe kwoty. Czy na pewno? Wartość tuszu do Canon TS3100 dobrze jest porównać z jego wydajnością. Koszt wydruku jednej strony w czerni wynosi prawie 40 gr – to aż czterokrotnie więcej niż w typowych punktach ksero! Niewielka wydajność sprawia także, że kartridże trzeba wymieniać dość często. Wystarczy drukować 6 stron dziennie, by musieć kupować nowy tusz do Canon TS3100 co miesiąc. Uczniowie, studenci czy osoby pracujące w domu szybko wyczerpują takie wkłady. Nawet jeśli korzysta się tylko z czarnego tuszu, rocznie trzeba wydać na drukarkę średnio 840 zł! Miłośnicy kolorowych wydruków muszą z kolei przeznaczyć na ten cel aż 1680 zł! W tej cenie można kupić sporo książek, dobry sprzęt elektroniczny oraz wiele innych przedmiotów. Na szczęście istnieją sposoby na to, by zaoszczędzić na druku w domu!

Jak wydawać mniej na zakup tuszu do Canon TS3100?

Pierwszym sposobem na to, by oszczędzać na kupnie tuszu do Canon TS3100, jest ograniczenie druku. Wiele dokumentów, notatek czy innych pism można tworzyć, przechowywać i odczytywać na komputerze. Nie każdy może jednak sobie na to pozwolić lub po prostu nie chce rezygnować z wygody, jaką zapewnia to urządzenie.

Dobrym rozwiązaniem jest znalezienie punktu, który oferuje sprzedaż wkładów w cenie hurtowej. By znaleźć sprawdzonego dystrybutora trzeba jednak poświęcić sporo czasu, porównując ceny tuszu do Canon TS3100 w różnych punktach. Często sprawdza się też korzystanie z promocji w marketach z elektroniką. Z drugiej strony, nawet jeśli uda nam się trafić na korzystną ofertę, zwykle płaci się średnio od kilku do kilkunastu złotych mniej na sztuce.

Niektórzy decydują się oddawać kartridże do ponownego napełnienia lub sami próbują to robić. Sposób ten pozwala na duże oszczędności, ale jest ryzykowny. Niepoprawne uzupełnienie pojemnika może skończyć się uszkodzeniem drukarki.

Zdecydowanie najbardziej oszczędnym i najbezpieczniejszym sposobem jest kupowanie tzw. zamienników. Są to wkłady idealnie dopasowane do posiadanego modelu drukarki, gwarantujące świetną jakość wydruku. Działają dokładnie tak samo, jak dedykowany tusz do Canon TS3100. Przy tym są nawet kilkukrotnie tańsze! W ten sposób można zaoszczędzić do kilkuset złotych rocznie.

Gdzie można kupić tusz do Canon TS3100?

Tusz do Canon TS3100 w cenach hurtowych oraz jego dobrej jakości zamienniki najwygodniej znaleźć w Internecie. Taki asortyment posiada kilka sprawdzonych serwisów, jak np. www.tonerpartner.pl. W ten sposób można najszybciej, najłatwiej, a do tego najtaniej uzyskać niezbędne wkłady. Nie musisz ograniczać się w drukowaniu czy czekać na promocje. Wystarczy kilka kliknięć, a w ciągu 48h otrzymasz przesyłkę zawierającą zapas tuszu do Canon TS3100!

Jeśli chcesz odciążyć swój domowy budżet, koniecznie zdecyduj się na kupno zamiennych wkładów do drukarki. W ten sposób możesz wydawać rocznie nawet kilkaset złotych mniej! Kupuj tusz do Canon TS3100 w niższych cenach, a zaoszczędzone pieniądze przeznacz na coś ciekawszego!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here