Wypełnienie PIT przez internet za 2018 rok w 3 krokach

0
1325

Podatnicy wypełniający najpopularniejsze deklaracje podatkowe powinni zrobić to maksymalnie do końca kwietnia. Wielu z nich zostawia ten obowiązek na ostatnią chwilę, co co roku skutkuje kolejkami w urzędach skarbowych. Na szczęście coraz więcej z nas decyduje się na wypełnienie PIT przez internet. Za 2018 rok można zrobić to w nie więcej niż kilka minut. Do sprawnego rozliczenia się z fiskusem wystarczą trzy proste kroki.

 

Dlaczego wypełnić PIT 2019 przez internet za 2018 rok?

Liczby mówią same za siebie. W 2018 roku aż 56% Polaków zdecydowało się na rozliczenie PIT przez internet. Na jakie korzyści wskazują? Przede wszystkim na łatwość wypełnienia formularza. Program do rozliczania PIT sam dokonuje obliczeń, a także sprawdza, czy wpisane dane są poprawne.

 

Kolejną korzyścią jest też oszczędność czasu. Podatnik może nie tylko wypełnić deklarację przez internet, ale również wysłać ją bezpośrednio do urzędu. Koniec z wizytami na poczcie czy dostarczaniem zeznań osobiście.

 

Jak wypełnić PIT 2019 przez internet?

Aby sprawnie i poprawnie rozliczyć PIT przez internet za 2018 rok, należy postępować według trzech kroków.

 

1. Przygotuj dane

Tak jak do ręcznego wypełnienia formularza, tak samo do rozliczenia się przez internet należy przygotować się przez wcześniejsze zebranie danych. Rozliczenie deklaracji online nie wymaga posiadania podpisu elektronicznego i jest dostępne dla wszystkich podatników. Bezpieczeństwo wspomaga wskazanie tzw. danych autoryzacyjnych. Są to:

 

– imię i nazwisko podatnika,

– jego data urodzenia,

– numer PESEL lub NIP,

– kwota przychodu za rok poprzedzający ten, za który podatnik się rozlicza.

 

Do tego należy przygotować otrzymany od pracodawcy PIT-11 lub inne dokumenty, które pozwolą wskazać niezbędne do wypełnienia PIT informacje. Jeżeli korzystasz z ulg, istotne będą też dokumenty potwierdzające je.

 

2. Pobierz program 2018/2019 lub rozlicz się online

Do dyspozycji podatników przygotowano dwie formy wygodnego rozliczenia. Dostępna jest wersja online programu lub wersja do pobrania na dysk komputera. Wybierz wersję online, jeżeli nie potrzebujesz pobierać dodatkowego programu na dysk. Wersja do pobrania sprawdzi się, jeśli chcesz wypełnić deklarację, gdy nie posiadasz połączenia z internetem. Pamiętaj jednak, że aby przesłać zeznanie do urzędu, niezbędne będzie połączenie sieciowe.

 

3. Wypełnij PIT 2019 w trzy minuty

 

Praktyka potwierdza, że wypełnienie PIT przez internet za 2018 rok nie zajmuje więcej niż 3 minut. Program PIT Pro wskazuje, które pola powinny być uzupełnione, a następnie sam dokonuje obliczeń. Podatnik nie musi więc obawiać się o niepoprawne dodanie kwot. Następnie wystarczy przesłać uzupełniony PIT do urzędu skarbowego. Kiedy zostanie pomyślnie rozpatrzony, podatnik otrzyma Urzędowe Poświadczenie Odbioru, które gwarantuje mu, że formularz został złożony poprawnie i na czas.

 

>>> Rozlicz PIT 2019 już dziś! Pobierz Program PIT Pro 2018/2019 lub Wypełnij PIT przez internet w 5 minut! <<<

Rozlicz PIT 2019

Źródło: Portal podatkowy Podatnik.Info oferujący Darmowy Program PIT Pro 2018/2019

 

Artykuł został opracowany przy współpracy ze specjalistą ds. finansów Beatą Michoń

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPraca z domu
Następny artykułJak szybko zarobić 100 zł?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here