Wyposażenie magazynu

Magazyn to miejsce, w którym pracownicy są szczególnie narażeni na różnego typu obrażenia. Wynika to z prostego faktu. W magazynach przechowywane są towary rozmaitych gabarytów, a także płyny o potencjalnie szkodliwym oddziaływaniu. W rezultacie – dobrze wyposażony magazyn powinien zawierać nie tylko sprzęty pomocne w przechowywaniu i transporcie towarów, ale także sprzęty medyczne – apteczki, środki dezynfekujące, specjalne dozowniki oraz inne. Podpowiadamy zatem – w co warto zaopatrzyć magazyn, aby pracujące w nim osoby mogły czuć się bezpiecznie.

Niewielkie obrażenia i skaleczenia

W magazynach dochodzi do obrażeń różnego typu. Do tych zdarzających się często, należą nieduże obrażenia powierzchniowe – takie jak skaleczenia lub zadrapania. Zazwyczaj, nie stanowią one zagrożenia dla zdrowia – ani tym bardziej życia – pracowników. Niemniej – krwawiący rana na palcu może znacząco utrudnić wykonywanie codziennych obowiązków.

Z tych powodów, warto zaopatrzyć się w zbiorcze opakowania plastrów. Szczególnie pomocne mogą okazać się plastry wodoodporne, wyjątkowo przydatne w pomieszczeniach o zwiększonym poziomie wilgoci. Oprócz nich warto także rozważyć możliwość zakupu opakowań dozujących plastry. Są one niezwykle użyteczne, gdyż przeciwdziałają nadmiernemu zużyciu plastrów.

W magazynach, w których pracownicy narażeni są na szkodliwe oddziaływanie pyłków lub niewielkich ciał ostrych – takich jak opiłki – powinny także znajdować się odpowiednie roztwory przeznaczone do płukania. Do uniwersalnych należy roztwór chlorku sodu, który nadaje się do oczyszczania powierzchni najbardziej wrażliwych – na przykład oczu.

Pierwsza pomoc w magazynach

Niestety, ale w magazynach dochodzi także do bardziej skomplikowanych obrażeń i wypadków. By być odpowiednio przygotowanym na sytuację ich wystąpienia, warto zaopatrzyć się w specjalne zestawy przeznaczone do udzielania pierwszej pomocy. Często, mają one postać szafek naściennych, w których znajdują się przegródki przeznaczone do przechowywania określonych sprzętów. W budowie takich szafek stosuje się specjalne rozwiązania – między innymi przezroczyste drzwiczki (ułatwiające szybkie zorientowanie się w przechowywanych wewnątrz sprzętach).

Ich budowa jest wyjątkowo szczelna, dzięki czemu na przechowywanych wewnątrz sprzętach i środkach nie osadzają się żadne pyłki ani zabrudzenia zewnętrzne. Najczęściej, zaopatrzyć się możemy w gotowe zestawy pierwszej pomocy, od razu wyposażone w potrzebne środki.

Metalowe apteczki do magazynów

Wyposażenie apteczek magazynowych może być dość trudnym zadaniem. Dlatego, wielu przedsiębiorców i menadżerów magazynów decyduje się na zakup gotowych apteczek metalowych. Zazwyczaj, są one dość duże, co pozwala na przechowywanie w nich najbardziej potrzebnych sprzętów. Do takich należą: plastry, opaski elastyczne, chusty trójkątne, koce ratunkowe, rękawiczki, a także – igły, agrafki czy instrukcje udzielania pierwszej pomocy.

Osobom poszukującym sprawdzonych dostawców środków bezpieczeństwa dla magazynów, polecamy ofertę sklepu internetowego magazynuj.pl. Znajdziemy w niej wszystkie wymienione powyżej sprzęty i środki, a także liczne inne. Oprócz nich w ofercie znajdują się także najważniejsze urządzenia usprawniające działanie każdego magazynu – środki transportu, palety plastikowe, worki big bag i liczne inne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here