Pożyczka na weksel

W obecnych czasach zdecydowana większość osób zaciąga pożyczki i nie ma się, co temu dziwić. Pomimo tego, że nieraz jest to rozwiązanie nieopłacalne, to w pewnych sytuacjach bardzo ciężko jest się uchronić przed wzięciem pożyczki, przecież lepiej jest wziąć kredyt, czy też pożyczkę na dom lub mieszkanie, niż oszczędzać na ten cel przez wiele lat. Obecnie na rynku spotkać się możemy z wieloma różnymi rodzajami pożyczek, a jedną z nich, jest bardzo popularna od jakiegoś czasu pożyczka na weksel. Jednakże, zanim zapoznamy się dokładnie z pożyczką wekslową, warto wiedzieć, czym jest weksel.

Weksel – co to?

Jest to mały dokument, który umożliwia jego posiadaczowi wejście w posiadanie majątku. Stanowi on swego rodzaju zabezpieczenie pożyczki dla inwestora, a dzięki niemu pożyczkobiorca może błyskawicznie otrzymać pieniądze. Warto wspomnieć, że dostarczenie weksla pożyczkodawcy, w pewnych sytuacjach może okazać się niebezpieczne, dlatego też zawsze należy uważać. Weksel jest nie tylko zabezpieczeniem przy udzieleniu kredytu, ale również spełnia on, między innymi funkcję płatniczą oraz obiegową. Każda osoba, która podpisuje weksel, musi pamiętać o tym, że może on zostać sprzedany, jak również wykorzystany przez pożyczkodawcę, jako środek płatniczy. Wszystko, co wiąże się z wekslem, jak również pożyczkami na weksel, zostało uregulowane w ustawie „prawo wekslowe”. Dokument ten nabiera mocy od chwili jego wystawienia oraz podpisania przez pożyczkobiorcę, który jest trasatem, natomiast pożyczkodawca jest remitentem.

Czym jest pożyczka pod wesel?

Tego typu pożyczki, może udzielić osoba prywatna, a co za tym idzie, praktycznie każdy może być pożyczkodawcą. Osoby, które udzielają takich pożyczek, nazywa się inwestorami, a ogłaszają się oni głównie w internecie, na dedykowanych temu serwisach czy też forach.

Na czym polega pożyczka na weksel

Umowa wraz z wekslem jest gwarancją dla pożyczkodawcy. Inwestor nie wymaga od pożyczkobiorcy, ustanowienia zabezpieczenia hipotecznego, nie oczekuje on również dokumentów, takich jak na przykład zaświadczenie o zarobkach od pracodawcy, czy też o rodzaju umowy zatrudnienia, jedyne co jest niezbędne, to weksel. Pożyczka na weksel stanowi swego rodzaju kredyt, w którym gwarancję stanowi weksel. Pożyczkobiorca zawiera umowę pożyczkową oraz weksel z inwestorem. Dzięki temu pożyczkodawca ma zabezpieczenie, natomiast pożyczkobiorca szybko otrzymuje pieniądze.

Kto może uzyskać pożyczkę na weksel?

Umowa wekslowa, zawierana jest przez dwie osoby prywatne. To od inwestora zależy fakt, komu pożyczy pieniądze, a więc z kim podpisze umowę. Nierzadko jest to jedyne rozwiązanie dla osób, które spotkały się odmową banków, czy też innych firm pozabankowych. W związku z tym, z tego typu pożyczki mogą skorzystać osoby zadłużone, na których majątku jest komornik, jak również mające negatywne historie kredytowe, w rejestrach takich, jak na przykład BIK czy też BIG.

Ile pieniędzy można pożyczyć na weksel?

Ten rodzaj pożyczki nie jest związany z żadnymi ograniczeniami, jeżeli chodzi o kwotę pożyczki, tylko i wyłączne pożyczkodawca ustala, jaką kwotę może pożyczyć. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że w wypadku, jeżeli będziemy mieli problem ze spłatą pożyczki, to inwestor będzie uprawniony do ściągnięcia takiej kwoty pieniędzy, jaka wpisana jest na wekslu.

Jakie są zalety pożyczek na weksel?

Bez wątpienia ten typ pożyczki, pozwala na szybkie uzyskanie dużych pieniędzy, a do tego, dzięki temu, że są one oferowane przez osoby prywatne, to formalności są ograniczone do niezbędnego minimum. Nie musimy więc wypełniać licznych wniosków oraz kompletować dokumentów, jak ma to miejsce, na przykład w wypadku, jeżeli ubiegamy się o pożyczkę pod zastaw, czy o kredyt hipoteczny. Ich ogromną zaletą jest również bezcelowość – pożyczkobiorca nie musi tłumaczyć inwestorowi, na jaki cel potrzebne są mu pieniądze, może je przeznaczyć na dowolnie obrany przez siebie cel. Dużym plusem pożyczek na weksel jest także atrakcyjny termin spłaty, który dostosowany jest do pożyczkobiorcy.

Czy pożyczka na weksel jest bezpieczna?

Bez wątpienia tego typu pożyczka kusi wiele osób, zwłaszcza tych, którym zależy na tym, żeby jak najszybciej pożyczyć pieniądze. Przy pożyczce wekslowej nie ma żadnych formalności, które wydłużają czas oczekiwania na pieniądze. Jednakże ten typ pożyczki wiąże się z pewnym niebezpieczeństwem. Brak umowy w wypadku, kiedy pożyczkobiorca ma problemy i nie jest w stanie spłacić zadłużenia, nie jest korzystny. Weksel stanowi bezwarunkową gwarancję, że pożyczkobiorca zapłaci zadłużenie w ustalonym terminie i nie ma możliwości wydłużenia okresu spłaty, czy też zastosowanie innych środków. W związku z tym, każda osoba, która rozważa taki typ pożyczki, zawsze powinna się dogłębnie zastanowić przed podpisaniem weksla. Co prawda, gotówkę można otrzymać błyskawicznie, ale równie szybko, można popaść w spiralę kredytową, która sprawi, że wpadniemy w niemałe tarapaty, z których naprawdę bardzo ciężko będzie nam się później wydostać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here