Profesjonalne meble biurowe

Profesjonalne meble biurowe mają ogromny wpływ na wizerunek firmy, a także na komfort pracowników. Ich wybór nie jest prostą sprawą, gdyż na rynku dostępna jest ogromna ilość mebli reklamowanych jako biurowe, niespełniających jednak minimalnych standardów. Jak wybrać meble biurowe, które będą nam służyły latami?

Meble biurowe – nie kupujmy ich w supermarkecie

Meble biurowe można znaleźć w wielu sklepach, w tym również w supermarketach. Ekspert z salonu meblowego w Katowicach odradza nam jednak kupowanie ich w takich miejscach. Nie oznacza to, że w supermarketach sprzedawany jest tylko towar kiepskiej jakości. Jednak zazwyczaj największym atutem znajdujących się tam mebli jest niska cena. Dużym problemem jest również fakt, że w takich miejscach nie ma osób, które mogłyby udzielić nam fachowej porady (pracownicy w takich miejscach nie mają odpowiedniego przeszkolenia). Co więcej wybór mebli biurowych jest tu zazwyczaj mocno ograniczony. Supermarkety nie oferują też usług tworzenia mebli biurowych na miarę.

Jeżeli zależy nam na zakupie mebli biurowych, które będą wizytówką naszej firmy, a dodatkowo zapewnią osobom z nich korzystających maksymalny komfort, udajmy się do profesjonalnego salonu mebli biurowych. Wybierzmy sklep stacjonarny, gdyż zakupy internetowe są w przypadku mebli biurowych dużym ryzykiem (możemy się na nie zdecydować, jeżeli wiemy dokładnie jakie modele mebli chcemy kupić). Bardzo ważne jest, żeby meble biurowe dokładnie obejrzeć, dotknąć ich, usiąść przy nich. Tylko wówczas będziemy mieć pewność, że dokonujemy właściwego wyboru.

Meble biurowe – które z nich są nam niezbędne

Meble biurowe to zawsze kwestia bardzo indywidualna. To, które powinniśmy kupić zależy od potrzeb naszych i naszych pracowników. Specjalista z salonu mebli biurowych w Katowicach radzi, żeby nie kupować całych zestawów jeśli nie mamy pewności, że będziemy korzystać ze wszystkich mebli. Nadmiar mebli jest w biurze (zwłaszcza niewielkim) problemem, gdyż ogranicza naszą przestrzeń. Znacznie lepiej jest na początku kupić sprzęty, które uważamy za podstawowe i niezbędne, a dopiero później (gdy stwierdzimy, że jest taka potrzeba) zamówić następne.

Choć to jakie meble są nam potrzebne jest uzależnione od charakteru naszej działalności, ilości zatrudnianych pracowników, a także wielu innych czynników, zazwyczaj każda firma potrzebuje biurek i krzeseł (lub foteli) biurowych. To im na początku dobrze jest poświęcić najwięcej uwagi. Dobre biurka i krzesła to zazwyczaj (jeżeli nie prowadzimy jednoosobowej działalności gospodarczej) takie, które są możliwie jak najbardziej uniwersalne. Pamiętajmy, że w przyszłości mogą z nich korzystać osoby bardzo różniące się budową. Idealne biurko i krzesło do biura to takie, które będzie wygodne zarówno dla drobnej kobiety mierzącej sto pięćdziesiąt centymetrów wzrostu, jak i dla dwumetrowego mężczyzny (w ofercie najlepszych salonów mebli biurowych znajdziemy modele, które sprostają tym wymaganiom).

Meble biurowe muszą być praktyczne

Meble biurowe muszą pasować do wystroju naszego biura, a także profilu firmy. Pamiętajmy jednak, że walory estetyczne to nie wszystko. Co z tego, że meble będą prezentowały się okazale, gdy praca przy nich będzie niewygodna. Lub nawet, gdy będą trudne do utrzymania w czystości (codzienne ich czyszczenie może być bardzo kosztowne).

Meble biurowe muszą spełniać warunki ergonomii (dzięki czemu są one bezpieczne dla pracowników). Jeżeli kupimy zbyt niskie biurko (lub takie, które nie pozostawia wystarczającej przestrzeni na nogi) nic się nie stanie pod warunkiem, że będziemy korzystać z niego okazjonalnie. Jednak praca w biurze trwa zazwyczaj osiem godzin, z czego pracownik przez większość czasu siedzi przy biurku. Konieczność pochylania się, czy przybierania nienaturalnej postawy ciała w dłuższej perspektywie czasu może doprowadzić do zwyrodnień kręgosłupa (a także wielu innych problemów zdrowotnych, nie mówiąc już o efektywności pracy). Z tego względu istnieją przepisy regulujące parametry mebli biurowych (każdy pracodawca zobowiązany jest do ich przestrzegania).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here