Wymarzony własny dom

Każdy ma jakieś marzenia w życiu, jednak można zauważyć, że większość ludzi marzy o stabilizacji życiowej, o założeniu rodziny i osiedleniu się gdzieś na stałe. To daje uczucie bezpieczeństwa i komfortu psychicznego. Do tego jednak jest potrzebny własny dom. Czasem dom ten dostaje się w spadku po rodzicach, dziadkach, wujostwie. Ale w większości przypadków trzeba sobie ten dom kupić lub wybudować. Jednak i to marzenie nie jest trudne do spełnienia, jeśli ma się na to środki finansowe. Niektórzy odkładają przez długie lata pieniądze, by móc za nie kupić wymarzony dom. Jednak nie każdy jest taki oszczędny i nie każdego stać na kupno domu. W takich sytuacjach pomocne są kredyty hipoteczne, które można dostać od banku na kupno lub wybudowanie domu. Mnóstwo ludzi w każdym wieku, decyduje się na ten krok, by mogli spełnić swoje marzenia.
Warunki kredytowe
Mimo, że w każdym banku można się o kredyt hipoteczny starać, to jednak zdobycie pieniędzy na nowy dom, do najłatwiejszych nie należy. Dzieje się tak głównie z tego powodu, że na zakup domu lub jego budowę, potrzebne są ogromne sumy pieniędzy i bank nie zawsze chętnie je daje. Trzeba spełnić wiele restrykcyjnych warunków, by móc się o taki kredyt ubiegać. Wiele osób zadaje sobie pytanie w jakim banku kredyt hipoteczny najlepiej wziąć. Jednak tak naprawdę to nie wybór banku jest tu najtrudniejszy, najtrudniejsze jest spełnić wszystkie warunki kredytowe, by kredyt w ogóle dostać. Bardzo dużo osób, które przychodzą do banku i składają wniosek o kredyt, dostają odmowną odpowiedź, bo tych warunków nie spełniają. Każdy bank przede wszystkim sprawdza zdolność kredytową swojego klienta. Najważniejsze są dla niego trzy ostatnie miesiące, ale w przypadku kredytów hipotecznych, pracownik banku może sprawdzić nasze wpływy na konto z ostatnich 6,9 a nawet 12 miesięcy. Jeśli wpływy są stałe, na odpowiednim poziomie, z tytułu wynagrodzenia umowy o pracę, wtedy spełnia się jeden z wymogów banku. Kolejną kwestią jaka jest sprawdzana, to historia kredytowa. Bank sprawdza czy nie widniejemy w KRS, czy wszystkie nasze poprzednie pożyczki i kredyty, były spłacane w terminie. Czy nie mamy aktualnie żadnych większych zobowiązań finansowych. Każda osoba, która widnieje w KRS, jest z miejsca odrzucana i kredyt nie zostanie jej przyznany. Bank sprawdza również czy klient nie był karany wcześniej, czy nie ma żadnego wyroku sądowego, czy klient nie musi płacić alimentów i czy jest obywatelem Polski i tutaj jest zameldowany. Te wszystkie informacje są dla banku bardzo ważne i muszą być porządnie sprawdzone.
Który kredyt najbardziej się opłaca
Jeśli ktoś szuka naprawdę opłacalnego kredytu hipotecznego, powinien skorzystać z pomocy radcy finansowego, który pomoże znaleźć najtańszy kredyt i pomoże w jego uzyskaniu. Banków jest bardzo dużo i każdy z nich ma dobrą ofertę dla klientów. Jednak różnią się one między sobą, głównie oprocentowaniem, RRSO, prowizją bankową, ilością rat, wysokością raty miesięcznej itp. Każdy ten podpunkt trzeba więc szczegółowo sprawdzić, chcąc uzyskać jakiś kredyt hipoteczny. W przypadku kredytów hipotecznych, oprocentowanie jest dosyć wysokie. Ale są oferty bankowe, które są pod tym względem bardzo atrakcyjne i to one właśnie cieszą się największą popularnością. Zwykle wychodzi na to, że całkowity koszt spłaty kredytu jest dwa razy większy, niż kwota jaką się wzięło na zakup domu. I trzeba to koniecznie wziąć pod uwagę, by później nie być zaskoczonym. Można też skorzystać z porównywarki internetowej, w kwestii kredytów hipotecznych. Dzięki niej ma się wgląd do najciekawszych ofert banków, które klienci szczerze polecają.
Przez cały okres trwania kredytu, bank może sprawdzać, czy nie zmieniła się nasza sytuacja zawodowa, czy w dalszym ciągu stać nas na spłatę rat kredytu. Okres kredytowania trwa dosyć długo, w przypadku kredytów hipotecznych, zwykle 20-30 lat, ale może być dłuższy lub krótszy, w zależności od oferty banku. Kredyt hipoteczny tym różni się od zwykłego kredytu, że w przypadku nie możności dalszego spłacania kredytu, bank zajmuje zakupiony dom. Świadczy to więc o tym, że bank jest współwłaścicielem domu, na który się wzięło kredyt hipoteczny. Trzeba więc o tym zawsze pamiętać i terminowo spłacać raty kredytu za dom. Istnieje też możliwość nadpłacenia kredytu hipotecznego w dowolnym momencie, to pozwoli na jego wcześniejsze spłacenie i pozbycie się zadłużenia.
Każdy może się starać uzyskać kredyt hipoteczny, chociaż nie każdy go dostanie. Z pomocą doradcy finansowego, można łatwiej taki kredyt uzyskać. Jego pomoc może być nieoceniona, a to że jego usługa nic nie kosztuje sprawia, że jest to jeszcze ciekawsza propozycja. Kredyt hipoteczny może być wybawieniem w sytuacji gdy marzymy o własnych czterech kątach, a spełnienie tego marzenia jest poza naszym zasięgiem finansowym. Wtedy warto się zmobilizować i spróbować kredyt hipoteczny od banku zyskać, najpierw jednak trzeba znaleźć ten idealny dom albo go zaprojektować, dopiero wtedy można zacząć starania o kredyt hipoteczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here