Czy dysk przenośny może przydać się podczas wyjazdów

Dysk przenośny to jedno z tych urządzeń, w które warto zainwestować. Może i nie każdy korzysta z niego na co dzień, jednak przechowywanie plików w bezpiecznym miejscu jest na wagę złota. Czy jednak taki dysk przenośny może przydać się nam w podróży? Jaki sprzęt wybrać, jeżeli zależy nam na możliwie jak najwyższej jakości?

Dysk przenośny – czy warto zabrać go ze sobą w podróż?

Gdy planujesz podróż, to zapewne istnieje szansa, że podczas wyjazdu będzie towarzyszyć Ci między innymi laptop czy aparat. W momencie, gdy chcesz mieć pewność, że Twoje pliki mogą być w każdym momencie zgrywane i transportowane, a jednocześnie chcesz zadbać o ich bezpieczeństwo – koniecznie zainwestuj w dysk przenośny

Możesz przechowywać na nim ważne dla Ciebie projekty, pliki tekstowe czy zdjęcia. Jeżeli mowa o podróży służbowej, to istnieje szansa, że na takim dysku przechowujesz prezentacje, które chcesz przedstawić klientowi czy współpracownikom. Możliwości jest naprawdę wiele, natomiast to doskonały przykład tego, że dysk przenośny jest naprawdę dobrą inwestycją. 

Jeżeli planujesz jednak zabrać w podróż tego typu urządzenie, to pamiętaj, że musi być ono niezwykle odporne. Dobrze, aby był to dysk odporny na upadek, ponieważ nigdy nie wiesz, czego możesz się spodziewać. Twoje pliki powinny być bezpieczne niezależnie od warunków atmosferycznych. Stąd też warto upewnić się, czy jest to dysk pyłoodporny.

Dysk przenośny 2 TB czy więcej?

Wiele osób zastanawia się, czy dysk przenośny 2 TB to wystarczająco dużo miejsca na przechowywanie posiadanych plików. Wiele zależy od tego, jakie dane mamy zamiar zatrzymać na naszym urządzeniu. W większości przypadków będzie to idealna pojemność dająca użytkownikowi wiele możliwości. Tak naprawdę 2TB to idealne rozwiązanie nie tylko w przypadku przechowywania plików na własny użytek. W wielu firmach takie dyski pozostają podstawowym wyposażeniem pracownika, który może regularnie przesyłać projekty i w ten sposób je archiwizować.

Gdy mówimy o dysku, który sprawdzi się idealnie w podróży, to da nam on niezwykle wiele możliwości, jeżeli chodzi o przechowywanie na przykład zrobionych zdjęć czy nagranych filmów. Te ostatnie może i wyróżnia nieco większa waga, ale wciąż nie powinniśmy martwić się o to, że zabraknie nam miejsca na ich zgranie. 

Jaki dysk przenośny wybrać?

Przykładem ciekawego urządzenia odpowiedniego do przechowywania danych jest między innymi przenośne SSD T7 Shield USB 3.2 2TB od marki Samsung. Ten sprzęt wyróżnia nie tylko duża pojemność, ale również kompatybilność z szeroką gamą urządzeń hosta (Mac, PC, urządzenia z systemem Android, konsole do gier). Oto dysk pyłoodporny, który doskonale sprawdzi się podczas podróży, ponieważ świetnie radzi sobie w trudnych warunkach pogodowych. Jednocześnie wyróżnia go szybkość działania i wysoka trwałość. Wybierz dysk odporny na upadek, jeżeli chcesz mieć pewność, że Twoje pliki pozostaną bezpieczne (zgodność z normą IP65). 

*Urządzenie spełnia wymogi normy IP65, co potwierdzono na podstawie testów wewnętrznych przeprowadzonych w warunkach kontrolowanych. Stopień wodo- i pyłoodporności może się różnić w zależności od rzeczywistych warunków użytkowania. Uszkodzenia spowodowane cieczami i pyłem nie podlegają gwarancji. Warunki testowe dla normy IPX5: urządzenie wystawiono na działanie słodkiej wody uwalnianej z oddalonej o 3 metry dyszy (Φ 6,3 mm) przy 12,5 l/min przez 3 minuty. Warunki testowe dla normy IP6X: umieszczone w komorze próżniowej urządzenie wystawiono na działanie 2 kg/m³ aktywnego pyłu pod ciśnieniem 2 kPa przez 8 godzin.

 

Artykuł przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here