Formy sfinansowania zakupu samochodu

Rynek motoryzacyjny ciągle się rozwija i dostarcza nam coraz to bardziej funkcjonalne i bezpieczne pojazdy. Potrzeba zakupu samochodu powstaje z różnych powodów. W przypadku osób prywatnych może to być konieczność dojazdu do pracy, odwiezienia dzieci do przedszkola lub szkoły, zrobienie zakupów, chęć swobodnego podróżowania. Samochód w firmie to przede wszystkim narzędzie do wykonywania obowiązków służbowych. Jednak dla niektórych służy ono również do celów reprezentacyjnych. Najwygodniejszą opcją jest zakup samochodu ze środków własnych. Jednak, gdy takie rozwiązanie nie wchodzi w grę, można skorzystać z pomocy banku.

Kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy nazywany jest również kredytem konsumpcyjnym. W zasadzie każdy bank ma go w swojej ofercie. Ta forma finansowania cieszy się dużą popularnością ze względu na brak obostrzeń ze strony kredytodawcy w zakresie przeznaczenia pożyczonych środków. Możemy je wydać na to, co chcemy, w tym również na zakup samochodu. Z kredytu gotówkowego finansowane są zazwyczaj pojazdy używane.

Pożyczając jakiekolwiek pieniądze, powinniśmy zwrócić uwagę na koszt całej transakcji. Oprocentowanie kredytów gotówkowych może znacząco różnić się pomiędzy konkretnymi bankami. To samo tyczy się prowizji oraz ewentualnych dodatkowych opłat, które mogą być doliczone i zwiększyć wartość pożyczonej kwoty. Aktualnie konkurencyjnym rozwiązaniem do kredytu gotówkowego jest kredyt samochodowy.

Kredyt samochodowy

Kredyt na samochód, jak sama nazwa wskazuje, udzielany jest na zakup samochodu. Nie sfinansujemy nim remontu mieszkania lub wakacji. Jednak, co istotne, ze względu na niższe oprocentowanie możemy zaoszczędzić znaczne kwoty. Z kredytu samochodowego najczęściej korzystają osoby, które chcą nabyć nowe auto.

Duże znaczenie ma fakt, że załatwieniem wszystkich formalności zajmuje się najczęściej pracownik salonu samochodowego. To właśnie on dopasowuje optymalną ofertę kredytową dla danej osoby. Przede wszystkim uwzględnia rodzaj źródła dochodu. Ma to ogromne znaczenie w przypadku osób, które nie mają historii kredytowej w tradycyjnym banku lub pracują za granicą (uzyskanie kredytu gotówkowego jest niemożliwe lub utrudnione).

Zaletą kredytu samochodowego jest również możliwość uzyskania dodatkowych korzyści w postaci zniżek na ubezpieczenie samochodu. Niewiele osób wie, że niektóre banki coraz chętniej udzielają kredytu samochodowego bez konieczności posiadania wkładu własnego.

Leasing z rynkową wartością końcową

Ta forma leasingu to obecnie nowość na polskim rynku. Dedykowana jest głównie do przedsiębiorców, dla których szczególne znaczenie ma oszczędność w finansowaniu firmowych samochodów. Na czym więc polega leasing z rynkową wartością końcową?

Charakterystyczne dla tego rodzaju leasingu jest spłacanie niewielkich miesięcznych rat odpowiadających spodziewanej utracie wartości pojazdu w okresie leasingu. Po upływie okresu umowy leasingobiorca może wykupić auto lub oddać je i wziąć w leasing kolejny pojazd. Można to zatem nazwać wypożyczeniem samochodu na kilka lat,

Tego rodzaju finansowanie jest bardzo wygodne. Stosuje je Volkswagen Financial Services. Klient może liczyć na brak konieczności wnoszenia opłaty wstępnej, niskie raty, długi okres leasingu, możliwość sfinansowania ubezpieczenia. W znalezieniu optymalnego sposobu finansowania zakupu samochodu przydaje się kalkulator kredytu samochodowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here