Kredyt obrotowy dla firm

Instytucje bankowe mają szeroką ofertę kredytów zarówno indywidualnych, jak i dla firm https://splatapozyczek.pl/kredyty-dla-firm/. Niektóre z nich są celowe, np. kredyt na mieszkanie lub na samochód, inne można przeznaczyć na dowolny cel. Do tej drugiej grupy należy kredyt obrotowy, który jest najczęściej wybieranym kredytem firmowym. Jak działa kredyt obrotowy i na co możesz go przeznaczyć?

Kredyt obrotowy dla firm – co to jest?

Kredyt obrotowy dla firm pozyskuje się na finansowanie bieżących wydatków firmowych, takich jak wynagrodzenia pracownicze, rachunki za media lub wynajem powierzchni biurowej, a także na pokrycie faktur wystawionych przez dostawców produktów i usług. Warto pamiętać, że jest on przeznaczony dla podmiotów gospodarczych już prowadzących działalność gospodarczą (większość banków wymaga minimum 12 miesięcy), a nie tych, które dopiero zostaną założone. Po tego rodzaju kredyt najczęściej sięgają przedsiębiorcy, którzy mają kłopoty z utrzymaniem płynności finansowej firmy. Bardzo często wynika ona z braku spływu należności od kontrahentów i powstania z tego powodu zatorów płatniczych. Kredyt obrotowy może być przeznaczony na dowolny cel firmy. Począwszy od zakupu surowca i produktów, poprzez regulowanie zobowiązań i wypłacanie wynagrodzeń pracowniczych, na spłacie raty kredytu w innym banku kończąc. Kredyt obrotowy jest sposobem na odzyskanie płynności finansowej firmy i możliwością na odbudowanie jej kondycji.

Jak działa kredyt obrotowy dla firm?

Limit w koncie / kredyt obrotowy w rachunku bieżącym/ kredyt odnawialny – Zasady działania kredytu obrotowego są stosunkowo proste. Polegają one na określeniu na koncie rachunkowym firmy limitu kredytowego, który uruchomi się na przykład w sytuacji przejściowych problemów finansowych. W tym przypadku wykorzystane środki, w pierwszej kolejności zostaną pokryte przez przyszłe wpływy na konto. Kredyt obrotowy zawarty na koncie bankowym, każdorazowo wymaga podpisania umowy z bankiem. Pieniądze wypłacane są na kilka sposobów. Po pierwsze mogą być wydane w całej kwocie, czyli jednorazowo, lub w partiach.

Drugą opcją jest forma kredytu rewolwingowego, czyli takiego, który umożliwia spłatę zadłużenia i automatyczne uruchomienie limitu kredytowego do wysokości ustalonej kwoty. Długość okresu kredytowania jest elastyczna – wynosi najczęściej od 1 roku do 5 lat.  Jednak każdy przypadek jest inny i forma jaką wybierzesz, zależy od ciebie. Spersonalizowane oferty kredytów firmowych możesz znaleźć przy pomocy specjalistów firmy Spłata Pożyczek.

Rodzaje kredytów obrotowych dla firm

Kredyt obrotowy dla firm udzielanych jest w kilku odmianach, dobranych do indywidualnych potrzeb klienta. Podstawowy podział wyróżnia dwa rodzaje kredytów obrotowych: w rachunku bieżącym oraz w rachunku kredytowym.

Pozostałe klasyfikacje wyróżniają kredyty odnawialne i nieodnawialne o charakterze obrotowym, a także zobowiązania: z gwarancjami, z zabezpieczeniem hipotecznym lub konsorcjalne. Jednak dla wybrania najlepszej opcji zawsze warto skonsultować się z doradcą finansowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here