Monitor do gier 144 Hz a rozmiar ekranu.

Podjęcie decyzji przy zakupie jakiegokolwiek sprzętu do grania nie jest wcale łatwe — sytuacja nie wygląda inaczej, jeśli masz zamiar kupić nowy monitor do gier 144 Hz. Wielkość ekranu monitora to często pierwszy aspekt, jaki bierzemy pod uwagę, ale to nie wszystko, co dobry monitor do grania mieć powinien. Z tego artykułu dowiesz się, czy faktycznie większy ekran to lepszy wybór i jakie parametry jeszcze warto wziąć pod uwagę.

Jakie znaczenie ma przekątna w monitorach gamingowych?

Każde urządzenie wyposażone w ekran posiada określoną przekątną — niezależnie od tego czy kupujesz laptopa, telewizor, telefon czy gamingowy monitor. Przekątna jest zawsze wyrażona w calach i to najlepszy wyznacznik rozmiaru matrycy. Monitory do gier 144 Hz są dostępne w rozmiarach od 24” do ponad 40”, co daje nam szeroki przekrój monitorów o różnej wielkości.

Monitor do gier z dużym ekranem daje o wiele lepsze wrażenia podczas grania — sprawia, że zanurzysz się w wirtualnym świecie na wiele godzin. Jednak nie zawsze więcej oznacza lepiej. Duży monitor gamingowy może okazać się zbyt męczący dla oczu, jeśli masz zamiar siedzieć w niewielkiej odległości od ekranu. Co więcej, większa przekątna musi iść w parze z odpowiednią rozdzielczością, aby obraz był szczegółowy, przyjemny dla oczu i oferował najwyższe wrażenia podczas gry. Właśnie z tych powodów gracze najchętniej wybierają monitor 144 Hz 27 cali. Zapewnia on świetne wrażenia podczas grania, a jednocześnie nie jest zbyt duży.

Jakie zalety ma monitor do gier 144 Hz? Czy warto po niego sięgnąć?

Monitory do gier 144 Hz są uznawane za jeden z najlepszych wyborów dla graczy na każdym poziomie zaawansowania i niezależnie od ulubionego gatunku gier. Wszystko za sprawą częstotliwości odświeżania obrazu oraz maksymalnej liczby wyświetlanych klatek na sekundę (FPS). W przypadku tych monitorów w obu parametrach wartość ta wynosi 144 Hz. Oznacza to, że obraz wyświetlany na monitorze jest odświeżany 144 razy na sekundę, a maksymalna liczba klatek podczas grania wynosi 144 FPS.

Inną, istotną zaletą tych monitorów jest szeroki wybór modeli i to niezależnie od wybranego producenta. Monitory 144 Hz są po prostu najpopularniejsze, dlatego dostępne są modele o różnej wielkości — od modeli 24 cale, przez monitory 144 Hz 27 cali, aż po urządzenia z rozdzielczością powyżej 40 cali.

Podsumowanie

Gamingowe monitory z odświeżaniem 144 Hz znajdziesz w wielu wariantach w zależności od pożądanej wielkości ekranu. Nie podejmuj jednak pochopnej decyzji — zastanów się, czy faktycznie potrzebujesz największego monitora dostępnego w sprzedaży. Często okazuje się, że mniejsze ekrany są o wiele zdrowsze dla oczu i praktyczniejsze dla gracza w wykonywaniu innych czynności na komputerze.

Artykuł przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here