Pojedyncze urządzenie do opłat drogowych dla Twojej floty

Co możesz zyskać, korzystając z OBU takiego jak BP Tollbox EETS? Na czym polega działanie takiego urządzenia?

System EETS – co musisz o nim wiedzieć?

System ten został oficjalnie wprowadzony w 2018 roku i służy do elektronicznego poboru opłat drogowych na terenie Europy. EETS (European Electronic Toll Service) otworzyło świat zupełnie nowych możliwości dla kierowców i właścicieli firm prowadzących interesy na arenie międzynarodowej. Zanim wprowadzono system EETS, w każdym kraju Europy funkcjonowała inna technologia dotycząca poboru opłat drogowych. Rezultatem tego było to, że kierowca, który przemierzał kilka europejskich krajów z transportem, musiał mieć odpowiednią liczbę urządzeń do uiszczania wspomnianych wcześniej opłat. Czasem urządzeń przypiętych do szyby było nawet około 10, co z oczywistych względów znacząco obniżało pole widzenia, a tym samym poziom bezpieczeństwa w czasie podróży.

Sytuację tę diametralnie zmieniło wprowadzenie systemu EETS, gdyż możliwe stało się użytkowanie jednego urządzenia typu OBU (On Board Unit). Przykładem takiego sprzętu jest BP Tollbox dla EETS charakteryzujący się prostotą obsługi oraz doskonałymi walorami funkcjonalnymi. Na ten moment system EETS obowiązuje w takich krajach jak Austria, Niemcy, Belgia, Hiszpania, Włochy czy Portugalia, wkrótce ich liczba powiększy się dość znacząco. Do końca 2021 roku do tego grona dołączą m.in. Polska, Czechy, Słowacja czy Rumunia, dokładne daty zależą jednak głównie od ostatecznych decyzji władz lokalnych. Mimo to można jasno stwierdzić, iż transport na terenie Europy będzie coraz łatwiejszy, co prawdopodobnie wpłynie też korzystnie na rozwój gospodarki. Duży wpływ na to ma również fakt, że od 2018 roku możliwe stało się używanie przytoczonego już pojedynczego urządzenia do opłat drogowych.

Czym jest BP Tollbox EETS?

Urządzenie BP Tollbox dla EETS to znakomita propozycja od znanego koncernu paliwowego, która z pewnością przypadnie do gustu przedsiębiorcom ceniącym skuteczne i wydajne rozwiązania. BP Tollbox nie wymaga instalacji, cały proces odbywa się na zasadzie „plug & play”, co zajmuje zaledwie moment. Samo działanie sprzętu opiera się natomiast o najnowszą technologię Telepass, dzięki czemu możliwe staje się naliczanie opłat drogowych w krajach, gdzie obowiązuje system EETS. BP Tollbox EETS to też mniej pracy dla działu księgowego. Aby uzyskać urządzenia, podpisujesz jedną umowę, a na otrzymanym dokumencie zbiorczym znajdą się wszystkie płatności. A to wciąż nie wszystko – nabywając BP Tollbox, nie musisz uiszczać kaucji ani żadnych dodatkowych kosztów. Przy okazji skorzystaj też z atrakcyjnej oferty kart paliwowych od BP.

Ciekawostką jest, że BP Tollbox EETS nie jest przypisane do konkretnego pojazdu. Pozwala to na dużą elastyczność w przypadku każdego przedsiębiorstwa transportowego, gdyż sprzęt możesz dowolnie przekładać do innych pojazdów – zależnie od swoich potrzeb lub innych czynników. Wszelkie aktualizacje oprogramowania odbywają się całkowicie bezpłatnie i bezprzewodowo, co także ma bardzo korzystny wpływ na jakość użytkowania produktu. Natomiast na koniec nie można pominąć opcji geolokalizacji za pomocą GPS. Jeśli szukasz sprawdzonego i skutecznego urządzenia do pobierania opłat drogowych podczas podróży w krajach akceptujących EETS, z pewnością powinieneś rozważyć BP Tollbox EETS. Poznaj wszystkie korzyści tego rozwiązania i spraw, aby każdy transport przebiegł szybciej i sprawniej niż do tej pory.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here