Pomysły na imprezę firmową

Imprezy firmowe nie powinny się już kojarzyć nam z libacjami alkoholowymi. Od jakiegoś czasu zauważam trend idący w bardzo dobrą stronę. Coraz więcej pracodawców myśląc o zorganizowaniu imprezy integracyjnej dla firmy, planuje podczas jej trwania różnego rodzaju konkurencje, zabawy oraz gry zespołowe. W tym artykule postaram się przedstawić 7 (według mnie) najlepszych zabaw.

Giga most

Zapewne w każdej firmie możemy spotkać sterty kartonów, pudełek i innego rodzaju materiałów potrzebnych do tej zabawy. Dlaczego przed wyrzuceniem na śmietnik nie wykorzystać ich do wspaniałej zabawy w konkurencji zwanej: GIGA MOST.

Zabawa ta polega na budowie mostu z dostępnych materiałów (kartony, patyki, taśma klejąca, sznurek) w określonym czasie. Presja czasu, dostępności elementów, dokładność, nieprzewidziane sytuacje wynikające w trakcie budowy i konieczność dobrego planowania pracy to elementy każdego projektu.

Budowa mostu będzie możliwa tylko dzięki wykonaniu wszystkich tych elementów. Powstająca podczas gry konstrukcja jest wspaniałą metaforą współzależności członków zespołu. Punktem kulminacyjnym tej zabawy jest test mostu przez samochodzik zdalnie sterowany, który dostarcza niezapomnianych wrażeń każdemu z uczestników.

Gra Giga most to wspaniała gra łącząca świetną zabawę z integracją zespołu. Jej charakter pozwala na uczestnictwo osób, które na co dzień nie mają wiele wspólnego z konstruowaniem.

Ekipa w opałach – czyli escape room

klucze, escape room

Imprezy integracyjne zorganizowane w escape room’ie na pewno będą niezapomniane. Wizyta w takim miejscu nie tylko dostarczy wielu emocji i dawki adrenaliny, ale przede wszystkim wielu przydatnych odpowiedzi i rozwiązań, które mogą być wykorzystane w późniejszym czasie w firmie przy pracy nad skomplikowanym projektem.

Sytuacja, w jakiej znajdujemy się właśnie w escape room’ie, stres, napięcie, szybko uciekający czas ukazuje nasze wnętrze. Wtedy dokładnie poznajemy siebie i naszych współpracowników, dowiadujemy się jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych i jaką ogromną wartość ma opanowanie i zimna krew.

Uczestnicy takich imprez zauważają jeszcze jedną, pozytywną stronę takiej zabawy – poznali wiele ciekawych odsłon charakteru swoich współpracowników. Przekłada się to na późniejszą prace zespołową, ponieważ znają już schematy myślowe swoich kolegów.

Impreza przebierana

impreza przebierana

Jednym ze sposobów na wyróżnienie imprezy – niezależnie od tego, jaka ona jest, duży event firmowy, czy mała, kameralna impreza rodzinna – jest wybór motywu przewodniego. 

Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, o co tutaj chodzi. Propozycja imprezy przebieranej to jedna z najczęściej wybieranych opcji. Największym pytaniem, z jakim się spotykają organizatorzy, jest to, jaką tematykę wybrać.

Czy będzie to powrót do lat 20-tych, 50-tych, 80-tych czy 90-tych? A może jednak przeniesienia całej imprezy do danego filmu, lub kategorii filmowej. Odpowiednio wybrana tematyka to połowa sukcesu. Do branży każdej z firm można dobrać odpowiedni motyw przewodni tej właśnie zabawy. Stroje dla dorosłych możemy wypożyczyć w wypożyczalni. 

Impreza tematyczna nadaje odpowiedni ton całemu wydarzeniu. Odpowiedni wybór stylu wystroju, dania serwowane adekwatnie do danego tematu, czy dobrze dobrany prowadzący sprawią, że impreza integracyjna będzie niezapomniana.

Olimpiada firmowa – Rywalizacja sportowa

Kolejna propozycja imprez integracyjnych dla każdej firmy. Wystarczy tylko znaleźć odpowiednie miejsce i wymyślić kilka dyscyplin, a team building zostanie podniesiony. Warto pamiętać, aby nie zorganizować wyłącznie zabaw sprawnościowych, tak żeby każdy z uczestników mógł wziąć udział.

Warto postawić na niestandardowe, zabawne konkurencje, podczas których każdy z pracowników będzie mógł się wykazać. Należy zadbać również o zadania zespołowe, które pomogą zintegrować grupę i poprawić relacje międzyludzkie.

zawody sportowe w firmie

Warsztaty kulinarne

Ostatnimi czasy Polacy oszaleli na punkcie gotowania. Można powiedzieć, że gotują wszędzie, gdzie tylko jest to możliwe. Telewizja, dom, u znajomych, nieważne gdzie, ważne z kim i dla kogo.

Dlaczego by nie zorganizować takiej atrakcji podczas integracji pracowniczej? Najlepiej kiedy tego typu imprezę zorganizujemy w restauracji. Wtedy wraz z pracownikami kuchni nasz zespół może czuć się pewniej podczas gotowania. Pracownicy podzieleni na grupy dostają po 6 tajemniczych składników, z których muszą przyrządzić kreatywne i smaczne danie.  Taka zabawa pokazuje, jak pracownicy działają w grupach, jak bardzo potrafią działać kreatywnie, jakie podejmują decyzje, jak odnajdują się w nowej sytuacji.

Występy artystów – online

W czasie pandemii ciężko wyobrazić sobie organizowanie eventu na kilkadziesiąt, kilkaset osób. Jednak i z tym można sobie poradzić. Coraz częściej wykorzystujemy dzisiejszą rozbudowaną technologię, która daje możliwość zorganizowania występu kabaretu, stand up’era, czy występu gwiazdy muzyki za pośrednictwem Internetu.

Istnieje również możliwość organizacji warsztatów online. Warsztaty integracyjne online to aktualnie najchętniej organizowane wydarzenia firmowe.  Świetnie wpasowują się w teraźniejszy czas, to wspaniały pomysł na integrację zespołu wtedy, kiedy większość z nich pracuje zdalnie. Takiego typu warsztaty działają podobnie jak zwykłe, z tą różnicą, że każdy z pracowników siedzi w swoim domu przed komputerem.  Najczęściej wybieranymi warsztatami online są:

 • warsztaty kulinarne,
 • warsztaty z przygotowywania drinków,
 • zajęcia związane ze sprawnością ruchową,
 • warsztaty świąteczne,
 • warsztaty kreatywne.

Piknik jako pomysł na imprezę integracyjną

Kiedy piknik rodzinny okazuje się być bardzo dobrą zabawą? Wtedy, kiedy atrakcje są odpowiednio dobrane i odpowiadają na oczekiwania każdego z uczestników.

Integracja rodzinna w firmie to dobry sposób na pogłębienie znajomości, poznanie rodzin, a być może i nawiązanie długoletnich przyjaźni. Organizując taką imprezę, nie powinniśmy zapomnieć o przygotowaniu atrakcji dla każdego z uczestników. Dla dzieci możemy zamówić:

 • zjeżdżalnie,
 • karuzele,
 • trampoliny,
 • animacje,
 • malowanie twarzy.

Dla nieco starszych uczestników:

 • ścianka wspinaczkowa,
 • zorba,
 • konkursy sprawnościowe.

Warto pamiętać o zapewnieniu gwiazdy wieczoru, może to być występ gwiazdy muzyki, bądź kabaretu.

Mając na celu organizację imprezy integracyjnej, trzeba zwrócić szczególną uwagę na formę, w jakiej będzie ona się odbywać, ale również czy ta zabawa przyniesie jakieś korzyści. Takiego typu imprezy są organizowane, aby pracownicy poznali się lepiej, zobaczyli, jak ich współpracownicy zachowują się poza pracą, co pomoże im w późniejszej współpracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here