Pożyczka bez BIK

Masz problemy z historią kredytową, przez co kolejny bank odmówił Ci kredytu? Nie załamuj się. To jeszcze nie koniec świata. Wraz ze wzrostem zapotrzebowania, instytucje pozabankowe stale poszerzają swoje oferty o kolejne udogodnienia. Jedną z takich propozycji jest pożyczka bez BIK, która przeznaczona jest dla osób borykających się z kłopotliwą historią kredytową. Zobacz jak wybrać najlepszą pożyczkę bez BIK i na co zwrócić uwagę porównując oferty.

Pożyczka bez BIK: co to jest?

BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej zajmuje się udzielaniem informacji kredytowej i gospodarczej w Polsce. Tam przechowywane są dane dotyczące pożyczko i kredytobiorców: jakie zobowiązanie finansowe wzięli, ile ich mają na swoim koncie, czy regularnie je spłacają itp. BIK działa na rzecz polskiego systemu bankowego. Każda instytucja finansowa może sprawdzić tam swojego wnioskodawcę i na tej podstawie rozpatrzyć jego kandydaturę o kredyt.

Często, jednak bardzo mylnie uważa się, że BIK gromadzi informacje tylko negatywne, a  wpis w rejestrze zawsze negatywnie wpłynie na decyzję o udzieleniu kredytu. Jednak w rzeczywistości jest inaczej. Jeśli regularnie spłacamy zobowiązanie finansowe to wówczas w bazach BIK tworzymy pozytywną historię, która może przełożyć się na równie pozytywne rozpatrzenie wniosku.

Niestety nie zawsze udaje nam się spłacać kredyt regularnie. W takim przypadku budujemy negatywną historię i zyskujemy negatywny wpis. I to właśnie on może nam zaszkodzić w uzyskaniu kolejnego zobowiązania finansowego. Ale spokojnie, nie ma jeszcze powodu do paniki. Dla takich właśnie osób powstała pożyczka bez BIK, którą udzielają instytucje pozabankowe. Pożyczka bez BIK pozwala na uzyskanie pieniędzy, bez wcześniejszego sprawdzenia wnioskodawcy w bazie.

Na co zwrócić uwagę wybierając pożyczkę bez BIK?

Wybierając najlepszą pożyczkę bez BIK https://pozyczkolog.pl/ musisz zwrócić uwagę na kilka podstawowych wyznaczników. Wybierz oferty, które Cię interesują, a następnie porównaj najważniejsze czynniki. W pierwszej kolejności zwróć uwagę na RRSO, czyli Roczną Rzeczywistą Stopę Oprocentowania. To podstawowy wskaźnik, dzięki któremu możemy określić, która oferta jest dla nas najatrakcyjniejsza. W RRSO jest także zawarta informacja o tym, jakie rzeczywiste koszta będziemy musieli ponieść w skali roku.

Kolejnym bardzo ważnym wskaźnikiem jest oprocentowanie. Pamiętaj jednak, że w większości przypadków jest to tylko jeden z czynników, decydujący o atrakcyjności oferty. Oprocentowanie trzeba sprawdzać na równi z pozostałymi czynnikami, a nie jako samodzielny wskaźnik. Równie istotna jest prowizja, która składa się na całkowitą kwotę pożyczki. Prowizja z tytułu wypłaty pożyczki jest częstą opłatą pobieraną zarówno przez banki, jak i przez instytucje pozabankowe.

Pamiętaj, żeby nie spieszyć się z wyborem. Zła oferta pożyczki bez BIK może wyrządzić nam więcej szkody, niż pożytku. Dlatego dokładnie przeanalizuj swój wybór i pod uwagę bierz tylko te oferty, które polecane są przez ekspertów https://pozyczkolog.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here