System ats – prosty sposób optymalizujący proces rekrutacji w Twojej firmie

0
1954

Sprawnie rozwijające się przedsiębiorstwa coraz chętniej korzystają z nowoczesnych systemów komputerowych za pomocą, których mogą usprawnić i przyspieszyć swoją pracę. Dużą popularnością cieszą się systemy HR umożliwiające funkcjonalne zarządzanie dokumentami i pracownikami, zoptymalizowane realizowanie strategii organizacji, skuteczną rekrutację i wyłanianie talentów. Aktualnie wiele przedsiębiorstw korzysta z innowacyjnych systemów w sferze zarządzania zasobami ludzkimi.

Systemy usprawniające funkcjonowanie działu zarządzania zasobami ludzkimi pozwalają lepiej zorganizować pracę  pracowników zajmujących się rekrutacją i szeroko pojętymi sprawami związanymi z zatrudnieniem. Umożliwiają sprawną archiwizację oraz gromadzenie wszystkich dokumentów dotyczących pracowników zatrudnionych w przedsiębiorstwie, począwszy od etapu rekrutacji. Jednym z rozpoznawalnych systemów usprawniających działanie sfery zarządzania zasobami ludzkimi jest system ats.

Czym jest system ats?

System ats powstał w celu wspomagania przebiegu procesu rekrutacji. Za jego pomocą pracownicy zatrudnieni w dziale zasobów ludzkich mają znacznie większe możliwości i potrafią efektywniej wykonywać swoje obowiązki. Oprócz tego system pozwala na automatyczną publikację ofert pracy w wielu miejscach w sieci i umożliwia dowolne segmentowanie, przeszukiwanie i analizowanie danych. Ponadto wszystkie informacje o potencjalnych kandydatach można z łatwością aktualizować, zmieniać, dodawać i usuwać.

Wdrażając system ats do swojego przedsiębiorstwa zyskujemy pewność, że dział zasobów ludzkich znacznie sprawniej wykorzystywać każdą minutę swojej pracy. Rekrutacja kandydatów stanie się dużo szybsza, prostsza i przede wszystkim skuteczniejsza. Pracownicy działu zasobów ludzkich  będą w stanie pracować dynamiczniej i z większą przyjemnością:

  •       szybkie publikacje
  •       łatwa selekcja (rekrutacja w miejscach, gdzie znajdują się potencjalni kandydaci)
  •       zaawansowane raporty

Reasumując, korzystanie z systemu ats pozwala pracować efektywniej, pracownicy zajmujący się rekrutacją nie muszą spędzać długich godzin przed komputerem, w krótkim czasie mogą dotrzeć do grona osób poszukujących zatrudnienia i skontaktować się z potencjalnymi pracownikami.

Jak zmieni się efektywność rekrutacji za pomocą systemu ats?

System ats pozwala szybciej podejmować decyzje, dzięki analizie danych i monitorowaniu wszystkich aspektów (zestaw raportów, lejek kandydatów, przegląd najlepszych źródeł pozyskania kandydatów). Zwiększa skuteczność źródeł pozyskiwania kandydatów i tym samym obniża koszta rekrutacji (automatyczne rozpoznawanie źródła aplikacji, raport ze źródeł aplikacji i źródeł według statusów).

Ponadto system ats skutecznie pobudza pracowników działu zasobów ludzkich do pracy, dzięki intuicyjnej i prostej obsłudze sprawia, że poszukiwanie kandydatów jest niezwykle przyjemnym zajęciem. Rekruterzy korzystający z systemu są zawsze na bieżąco, mają dostęp do aktualnych notatek, z łatwością tworzą statusy i raporty, a także ustalają spotkania. Mają większe możliwości – eksport danych do PDF i Excela, dzięki temu mogą przygotowywać czytelne raporty, pobierać oferty pracy, czy też drukować karty kandydatów. Więcej informacji odnośnie funkcjonalności i korzyści płynących z wdrożenia systemu można dowiedzieć się na elevatosoftware.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here