Urządzenia dedykowane w branży spożywczej i ich zastosowanie

0
741

Branża  spożywcza to dość specyficzny i wymagający sektor gospodarczy. Jego funkcjonowanie stale jest unowocześniane, dzięki wprowadzaniu kolejnych innowacji, takich jak, chociażby maszyny dla przemysłu spożywczego. Ich zastosowanie może naprawdę usprawnić procesy produkcyjne oraz pozwolić na zaoszczędzenie sporej ilości czasu. Jedną z firm zajmujących się projektowaniem i produkcją tego typu urządzeń jest Mega Bełżyce. Ich maszyny to przede wszystkim jakościowe urządzenia, odpowiednio dostosowane do kontaktu z żywnością. Używanie tego typu sprzętów nie tylko przynosi wiele zysków, ale również jest odpowiednie i bezpieczne dla zdrowia.

Jakie urządzenia należą do grupy urządzeń dedykowanych dla branży spożywczej?

Tego typu sprzętów jest naprawdę wiele, a wymienianie ich mogłoby trwać godzinami, jednak bez jakiegokolwiek przykładu możemy mieć problem ze zdefiniowaniem takich urządzeń. Nie przedłużając, przejdźmy do konkretów. Takie urządzenia to przede wszystkim:

  • wszelkie urządzenia tnące i krajalnice (przeznaczone do porcjowania, mogące posłużyć zarówno do krojenia warzyw czy owoców, jak i mięs lub serów);
  • separatory do usuwania zanieczyszczeń, płuczki do mycia, obieraczki, drylownice i innego rodzaju sprzęty służące do obróbki warzyw i owoców;
  • kapslownice używane w rozlewniach i browarach (umożliwiające szczelne i szybkie zamykanie szklanych butelkach przy wykorzystaniu kapsli).

Maszyny dla przemysłu spożywczego proponowane przez Mega Bełżyce

Przemysł spożywczy wymaga jednak znacznie większej modernizacji i innowacji. W ofercie firmy Mega Bełżyce znajdziemy maszyny, które zdecydowanie ułatwią codzienne prace. Będą to m.in.: linie mieszania mrożonek, blanszowniki taśmowe, zanurzeniowe i ślimakowe, dwurzędowy kombajn do zbioru brokułów, chiller wody lodowej, myjka bębnowa zanurzeniowa, biogazowania, polerka do owoców jagodowych, odszypułczarka owoców, przecieraczki czy ćwiartkownice. Wszystkie te maszyny dla przemysłu spożywczego i wiele więcej możemy znaleźć na stronie internetowej https://megabelzyce.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here