Odkurzacz przemysłowy

Kiedy zakończymy remonty dowolnego mieszkania lub domu jednorodzinnego, konieczne okaże się gruntowne sprzątanie. W przypadku podłóg doskonałym rozwiązaniem mogą okazać się odkurzacza. Czy odkurzacz przemysłowy różni się od tego domowego? Jakie klasy odkurzaczy przemysłowych możemy wyróżnić? Na co zwrócić uwagę podczas ich wyboru? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania serdecznie zapraszamy do lektury poniższego artykułu, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości czytelników.

Czy odkurzacz przemysłowy różni się od tego domowego?

Samo działanie obu urządzeń nie różni się, bowiem w obu przypadkach zabrudzenia zasysane są do wnętrza. Warto jednak zwrócić uwagę na jeden szczegół, który powoduje, że urządzenia specjalistyczne doskonale radzą sobie z zanieczyszczeniami, które w przypadku tradycyjnych modeli mogłyby doprowadzić do uszkodzenia mechanizmu, co naraziłoby nas na wysokie koszty. Odkurzacz przemysłowy sprawdzi się doskonale do ostrych drobinek, opiłek, pyłów. Co ciekawe, za jego pośrednictwem uporamy się nawet z lakierami, farbami czy też pleśnią. Wybierając profesjonalne modele możemy cieszyć się z tego, że odkurzacz sprawdzi się w zakładzie produkcyjnym, stolarskim, a nawet w dużych fabrykach i warsztatach.

Jakie klasy odkurzaczy przemysłowych możemy wyróżnić?

Odkurzacze przemysłowe możemy podzielić na trzy grupy: L, M i H. Pierwsza klasa to urządzenia, które świetnie sprawdzą się do pochłaniania pyłów i drobnego kruszywa. Bardzo często są stosowane podczas obróbki tworzyw sztucznych i w warsztatach stolarskich. Odkurzacz przemysłowy M to doskonałe rozwiązanie do usuwania pyłów, farb, gipsu i kruszywa. Jeśli chodzi o modele z oznaczeniem H- poradzą sobie nawet z największymi, jednocześnie niebezpiecznymi zabrudzenia. Mamy na myśli m.in. pleśń, azbest, ołów. Oczywiście nadal możemy sprzątać zabrudzenia wymienione w grupie L i M.

Na co zwrócić uwagę wybierając odkurzacz przemysłowy?

Odkurzacz przemysłowy powinien przede wszystkim posiadać dużą moc. Specjaliści twierdzą, że absolutne minimum to 1200 W, nie zmienia to jednak faktu, że doskonale sprawdzą się także modele o 1800 W. Jeśli zależy nam na tym, aby uporać się nawet z najtrudniejszymi zabrudzeniami, wówczas strzałem w dziesiątkę jest odkurzacz przemysłowy o mocy 3000 W. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że niektóre urządzenia posiadają kilka silników. Nie bez znaczenia jest również długość kabla i węża. Mniej znaczącym parametrem jest waga, bowiem egzemplarze montowane są na specjalnych wózkach, które odpowiedzialne są za transport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here