hurtownia internetowa

Nieodłącznym elementem prężnie działającego przedsiębiorstwa jest posiadanie własnej strony internetowej, na której znajduję się szczegółowy opis oferowanych przez nas produktów bądź usług. To, że w dzisiejszych czasach większą część zakupów odbiorcy dokonują online, nie jest dla nikogo zaskoczeniem, jednak mało kto wie o możliwości założenia hurtowni internetowej, która w zależności od rodzaju prowadzonej działalności może się okazać dużo korzystniejszym źródłem dochodu. Zdecydować się na platformę B2B, czyli formę prowadzenia działalności internetowej na zasadzie business to business, możemy zarówno posiadając już własną domenę, jak i kiedy dopiero chcemy rozszerzyć naszą działalność.

Jak założyć sklep internetowy B2B?

Przedsiębiorcy, którzy posiadają już własną platformę internetową oferującą sprzedaż dla klientów detalicznych wiedzą, z jakimi kosztami wiąże się zatrudnienie szeregu programistów, developerów i pozycjonerów, w celu zachowania najwyższych standardów. Sklep B2B wymaga tutaj szczegółowego podejścia, gdyż naszymi odbiorcami są klienci biznesowi, których wymagania co do przejrzystości i intuicyjności strony są jeszcze większe.

Zlecenie wykonania projektu firmie zewnętrznej wiąże się jednak z bardzo dużymi kosztami, a zatrudnienie własnego działu IT z dodatkowymi, stałymi opłatami miesięcznymi. Istnieję jednak dużo prostsze i korzystniejsze rozwiązanie, czyli wykorzystanie oprogramowania SaaS w założeniu sklepu internetowego B2B. Można porównać tę formę do „najmu” strony internetowej, co przy nawet niewielkim obrocie oznacza wyjście na duży plus. Decydując się na rozwiązanie firmy CStore, w najtańszej wersji płacimy jedynie 100 zł na miesiąc. Wystarczy wykonać szybką kalkulację, jak mała jest ta kwota przy obrotach liczonych w tysiącach i dziesiątkach tysięcy.

Własna platforma B2B?

Warto już na samym wstępie rozwiać wszelkie wątpliwości co do dużej opłacalności wyboru abonamentu miesięcznego. Zlecając usługę stworzenia sklepu B2B od zera firmie zewnętrznej, musimy się liczyć z terminem jej wykonania oscylującym w przedziale od 6 do nawet 18 miesięcy. Średnio przyjmuje się, że cały projekt zajmuje ponad 600 godzin roboczych całego teamu projektowego, które to my musimy opłacić. Są to koszty liczone w dziesiątkach tysięcy, a o własnym dziale IT to lepiej już w ogóle nie wspominać.

Wybranie hurtowni internetowej od renomowanej firmy, która wdrąży cały gotowy szkielet i grafikę w bardzo szybkim czasie, oznacza nie tylko dużo mniejszy wydatek i zaoszczędzony czas, ale także bardziej sprecyzowane rozwiązanie. Dodatkowo sami możemy decydować, jak nasz sklep internetowy B2B ma wyglądać, a także jak przebiega interakcja z magazynem i sama forma zakupów dokonywana przez klientów. Jest to więc nie tylko dużo wygodniejsza i tańsza opcja, ale również przyjaźniejsza dla odbiorców, co przekłada się na nawiązywanie korzystniejszych relacji biznesowych.

Kto powinien zdecydować się na takie rozwiązanie

Odpowiadając na tytułowe pytanie krótko – każdy przedsiębiorca, któremu zależy na prowadzeniu dynamicznej i sprecyzowanej formy handlu. Odnosząc się bardziej szczegółowo, takie rozwiązanie jest bardzo opłacalne dla producentów, którzy do tej pory w celu sprzedaży swoich towarów korzystali z usług pośredników. Platforma B2B to po prostu generowanie własnych, większych zysków za poświęcony czas na projekt produktu lub wdrożenie usługi.

Takie rozwiązanie to także możliwość większej i lepszej interakcji z samym klientem biznesowym, co nie tylko pozwala oferować korzystniejsze ceny, ale również umożliwia budowanie świadomości marki, co na dzisiejszym bardzo gorącym rynku jest priorytetem. Zyskujemy także wiedzę specjalistyczną w zakresie prowadzenia własnego sklepu B2B, jednocześnie poznając w szczegółowy sposób interesujący nas segment, a także potrzeby i oczekiwania naszych odbiorców. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy poza sprzedażą własnych produktów i usług, prowadzili działalność pośredniczą, rozszerzając w ten sposób naszą ofertę.

Więcej informacji znajdziesz w artykule: https://www.cstore.pl/blog/hurtownia-internetowa-czym-jest-i-jak-ja-zalozyc/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here