Koronawirus a ozonowanie

Żebyśmy nie zarazili się Covid-19, musimy zadbać nie tylko o właściwą higienę rąk, ale także czystość powierzchni, z których nierzadko korzystamy. Jednym spośród sposobów na dokładną dezynfekcję może stać się dla nas ozonowanie. Na czym polega ta metoda, czym są generatory ozonu?

Na czym polega właściwie ozonowanie?

Ozonowanie jest jednym spośród sposobów na przeprowadzanie dezynfekcji, która nie wymaga zastosowania bakteriobójczych środków. Zamiast nich stosuje się ozon, który produkowany jest przez generator ozonu. Ozonowanie najlepiej sprawdzi się w przypadku, gdy chcemy odkazić mieszkanie po odbytej w nim kwarantannie, gdyż pozwala na usunięcie z pomieszczeń wszelkich mikroorganizmów, pleśni, jak i grzybów. Ozonatory pozwalają także na zdezynfekowanie samochodów, jak również odgrzybienie klimatyzacji.

Jak ozon oddziałuje na koronawirusa?

Ozon generowany przez ozonator, może zostać zastosowany do niszczenia najnowszego koronawirusa i odkażania. Koronawirus podlega ciągłej ewolucji i staje się jeszcze bardziej zjadliwy, aniżeli dotychczas. Istnieje także sporo pytań bez żadnej odpowiedzi, gdyż nie zostały jeszcze przeprowadzone właściwe badania naukowe czy kliniczne w odniesieniu do jego specyficznych właściwości, itp. Z uwagi na to, iż koronawirus Covid-19, zadebiutował dopiero w 2019 roku, pojawiły się pewne pytania odnośnie tego, jak długo i w jaki sposób koronawirus potrafi przetrwać na różnych powierzchniach.

Wirusy grypy mogą przetrwać aż do 7 dni na zewnętrznych powierzchniach, w zależności od wilgotności i temperatury powietrza, w czasie gdy norowirusy, których ofiarą pada zwykle przewód pokarmowy, mogą przetrwać aż do czterech tygodni na powierzchniach, nawet w suchych i gorących warunkach. Są także odporne na działanie większości dezynfekujących środków.

Czym są generatory ozonu?

Generatory ozonu to urządzenia mające za zadanie wytwarzać ozon ze zwykłego powietrza i używa się ich na ogół w roli środków dezynfekujących. Ozonowanie może zostać przeprowadzone przez profesjonalną firmę, albo z użyciem własnego sprzętu, który można nabyć chociażby na stronie internetowej: o3ozon.pl

Przeciwpatogenne oddziaływanie ozonu, było potwierdzane przez wiele dziesięcioleci. Jego zabójcze właściwości odnośnie grzybów, wirusów, jak i bakterii, zostało udowodnione naukowo. Dzięki temu, ozonowanie jest stosowane coraz częściej, także do odkażania wodnych zasobów w miastach w obrębie całego świata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here