komputery poleasingowe dla firmy

Jeśli zależy kupującemu na dobrych parametrach komputera za stosunkowo niską cenę, interesująca może być oferta komputerów, które zostały oddane przez firmę. To coraz popularniejsze rozwiązanie na rynku, ponieważ za daną kwotę można kupić się dużo słabszy pecet.

Zakup nowego sprzętu elektronicznego to spory wydatek dla statystycznego Polaka. Dlatego najczęściej poszukiwane są sprzęty używane. Wybór urządzeń powinien być dokładnie przemyślany. Jednym z rozwiązań jest możliwość zakupu komputera poleasingowego, który był używany przez przedsiębiorstwo w ramach umowy leasingu. Jest to opłacalne, ponieważ firmy przeważnie biorą takiego rodzaju sprzęt na krótki okres, maksymalnie do trzech lat, przez co można kupić bardzo dobry sprzęt za niską cenę.

Charakterystyka komputerów

Komputer znajdujący się w sklepie ze sprzętem poleasingowym jest z pewnością markowy i posiada parametry przystosowane do pracy w danej firmie. Są także solidniej wykonane od tych, które trafiają do sklepów. Wybierając komputer poleasingowy najczęściej można stwierdzić, że ma się do czynienia z urządzeniem w trwalszej obudowie, wykonanym z lepszych materiałów, dokładniej wykonanym, posiadającym bardziej profesjonalne oprogramowanie, szczególnie system operacyjny Windows w wersji Professional. Niektóre z nich są wyposażone w różnorodne czynniki zabezpieczające, np. czytnik linii papilarnych. Warto zaznaczyć, że taki komputer przeważnie nie posiada dobrej karty graficznej, także nie posłuży rozrywce.

Jak kupić?

Na rynku pojawia się coraz więcej przedsiębiorstw skupujących sprzęt poleasingowy i sprzedają je z określoną przez nich marżą. Powstają sklepy stacjonarne, na wielu serwisach aukcyjnych można odróżnić sprzedających komputery poleasingowe, którzy posiadają także własne witryny.

Zakup używanego komputera to zawsze ryzyko, dlatego warto rozważyć wszystkie wady i zalety takiej transakcji. Nie można wykluczyć, że komputer poleasingowy posiada ukryte defekty oraz może być mocno wyeksploatowany. Przed kupnem należy:

– sprawdzić, na jakim systemem operacyjnym pracuje komputer, czy jest oryginalny i posiada licencję i jaką wersję językową posiada, ponieważ duża ilość komputerów jest sprowadzana z zagranicy,

– poznać dokładną specyfikację urządzenia, na której podstawie można wyliczyć moc obliczeniową,

zapoznać się z ofertą gwarancyjną i wynegocjować jak najdłuższy czas jej trwania,

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here