Dobra aplikacja internetowa

Tworzenie aplikacji internetowych od początku

Tworzenia aplikacji internetowych wymaga zebrania drużyny.

Być może masz już w swoim domu lub w swojej firmie drużynę gotową do przygotowania tego projektu – jeśli to dla ciebie ważne możesz przejść dalej do następnego kroku.

Co jeśli nie masz gotowej grupy programistów, designerów, testerów i specjalistów rozwoju produktu? Fundator często musi wybierać pomiędzy budowaniem własnego zespołu programistycznego, a partnerstwem z zewnętrzną firmą deweloperską. Odkryjmy obie z tych opcji.

Zbuduj wewnętrzny zespół i zacznij tworzenie aplikacji internetowych

Zatrudnianie nowych członków zespołu niesie ze sobą wiele korzyści, zwłaszcza jeśli jest to strategia długoterminowa: możesz wybrać ludzi, którzy idealnie pasują do kultury Twojego zespołu i podzielają te same wartości. Posiadanie wysoce zaangażowanego i rzetelnego zespołu to cel wielu założycieli. Jednocześnie zatrudnianie dobrze wykwalifikowanych osób może być sporą inwestycją, a każdy błąd będzie bardzo kosztowny. Wreszcie, jako założyciel firmy często nie masz potrzebnej wiedzy technicznej, aby zatrudnić odpowiednich ludzi – partner techniczny powinien być w stanie w tym pomóc.

Wybierz swojego partnera technicznego

To jest przyciągająca opcja, ponieważ partnerstwo z zewnętrzną firmą jest dużo szybsze niż budowanie własnego zespołu. Jednak ryzyko, przed którym stoisz, polega 

na tym, że zespół, który wybierzesz, może okazać się nieodpowiedni dla twoich potrzeb. Oczywiście ryzyko to można zmniejszyć: szukaj recenzji, weryfikuj referencje zespołów 

i zawsze miej wstępne spotkanie/rozmowę, aby ocenić dopasowanie danego zespołu.

Staraj się szukać firm, które traktują Cię jako partnera, a nie tylko klienta: najlepsi dostawcy oprogramowania mogą zapewnić wgląd w rynek i cenne informacje zwrotne dotyczące Twojego produktu.

Tworzenie aplikacji internetowych jak zacząć? Krótkie kroki 

Krok 1: Koncepcja produktu 

To okazja do uporządkowania pomysłów i sprecyzowania wizji produktu. Główne pytania, które powinieneś tutaj zadać, to:

  • Co chcesz zbudować?
  • Jaka jest publiczność Twojego produktu?
  • Dlaczego ci ludzie mieliby używać twojego produktu?
  • Jaki cel chcesz osiągnąć budując ten produkt?

Bardzo pomocne jest podejście do rozwoju produktu z odpowiedziami na te pytania.

Rozpoczęcie projektu

Zanim twój zespół rozpocznie pracę nad projektem, należy zorganizować spotkanie inauguracyjne. Podczas tego spotkania (może to być rozmowa wideo) każdy członek zespołu powinien mieć możliwość poznania osób zaangażowanych w projekt (innych członków zespołu, interesariuszy) i poznania ich ról w projekcie.

Jest to niezbędne podczas pracy z zespołem zewnętrznym, ale także przydatne w przypadku wewnętrznych projektów tworzenia aplikacji internetowych — upewnisz się, że wszyscy są na tej samej stronie. Spotkanie inauguracyjne to także szansa na szybkie zapoznanie się z narzędziami, które będą używane w całym projekcie.

Krok 2: Faza odkrywania

Po spotkaniu inauguracyjnym może nastąpić faza odkrywania – zawsze polecamy ją naszym partnerom. Faza odkrywania to okres, w którym Ty i Twój zespół możecie:

  • Zweryfikuj wykonalność wstępnej wizji, budując prototypy oprogramowania.
  • Testuj różne technologie i narzędzia.
  • Zdefiniuj minimalną wartość produktu (MVP).
  • Zaprojektuj infrastrukturę i zaplanuj wdrożenia swojego produktu.
  • Odkryj dogłębne potrzeby, pragnienia i bolączki swojej grupy docelowej.

Faza odkrywania pomaga zmniejszyć wiele zagrożeń związanych z tworzeniem aplikacji internetowych, ponieważ możesz wypróbować różne scenariusze i wybrać optymalny. Pod koniec tego okresu powinieneś mieć pełny backlog projektu — listę priorytetowych zadań, nad którymi Twój zespół będzie pracował w trakcie cyklu życia projektu.

Krok 4: Tworzenie aplikacji internetowych – Szkielety i projekty.

Projektowanie produktu to kluczowy krok w procesie tworzenia.

Jako konsument często widzisz kolorowe interfejsy, które przykuwają twoją uwagę, ale najbardziej udane projekty mają bardzo skromne początki – makiety. Rozpoczęcie od makiet lub makiet o niskiej wierności to skuteczny sposób sprawdzenia, czy Twoje pomysły trafiają do użytkowników końcowych, a tworzona aplikacja internetowa jest intuicyjna w obsłudze. Jeśli pracujesz z zespołem zewnętrznym, etap wireframingu to także okazja, aby dokładnie sprawdzić, czy ich praca jest zgodna z Twoją wizją. Narzędzia, które pozwalają na udostępnianie i przekazywanie opinii na temat projektów, ułatwią współpracę i uproszczą późniejszą pracę programistów.

Nie przegap okazji! Tworzenie aplikacji internetowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here