Dokumenty magazynowe - jakie w firmie?

Przedsiębiorstwa, które posiadają zaplecze magazynowe powinny wystawiać niezbędne dokumenty magazynowe. Pomocny okazać się może dobry program, który pozwoli szybko przygotować dokumenty związane z magazynem, ale i również faktury.

Jakie dokumenty magazynowe wystawia firma?

W przedsiębiorstwie, które zarządza zapleczem magazynowym z pewnością pojawią się takie dokumenty jak:

  • PZ – inaczej przyjęcie zewnętrzne, które jest dokumentem potwierdzających przyjęcie towaru do magazynu z zewnątrz (od innego dostawcy, lub własnego magazynu zewnętrznego). PZ informuje o ilości i wartości przyjętych towarów na magazyn.
  • PW – inaczej przyjęcie wewnętrzne, które ma miejsce gdy towar przyjęty na magazyn pochodzi z własnej wewnętrznej produkcji. Produkt pochodzi od jednostki wchodzącej w skład przedsiębiorstwa.
  • RW – inaczej rozchód wewnętrzny pokazuje poszczególne zejścia towarów z magazynu ukierunkowane własnymi potrzebami przedsiębiorstwa.
  • WZ – inaczej wydanie zewnętrzne, które służy udokumentowani przekazania towaru na zewnątrz jednostki w wyniku przeprowadzonej transakcji z kontrahentem.
  • MM – inaczej przesunięcie międzymagazynowe, które wskazuje przemieszczenia towarów w obrębie magazynów należących do tej samej jednostki.

Program do dokumentów magazynowych

Dobry program do fakturowania proponuje firma MEGA-TECH. Stworzyła ona oprogramowanie Faktura Small Business Handel. To prosty program do wystawiania faktur z magazynem. Program ten został wyposażone w funkcje odpowiadające za pracę z fakturami i dokumentami magazynowymi. Bez trudu można w nim przygotować w maksymalnie 10 minut fakturę VAT, bez VAT, notę, korektę, proformę, wezwanie do zapłaty oraz inne dokumenty związane z działalnością takie jak: faktura VAT marża, uproszczona, końcowa, zaliczkowa, WDT, z odwrotnym obciążeniem itp. Program jest dostosowany do zmian prawnych – posiada np. możliwość generowania JPK. Dodatkowo ma przydatny moduł magazynowy, z którym użytkownik wystawi dokumenty magazynowe, będzie na bieżąco sprawdzał stany magazynowe i robił inwentaryzację. To program, który pozwala szybko stworzyć potrzebne kartoteki towarów, klientów, przygotować cenniki, oferty czy wysyłać do kontrahentów dokumenty e-mailem.

Zastanawiając się nad wyborem programu do firmy warto przyjrzeć się zaproponowanemu przez MEGA-TECH. To ciekawy program magazynowy łączący wiele przydatnych opcji. Warte je wszystkie za darmo przetestować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here