Ekologiczne miejsce pracy

Czy wiesz, że dzisiaj aż 70% pracowników patrzy na warunki w miejscu pracy, zanim złoży CV na odpowiednie stanowisko? Już ponad połowa przedsiębiorstw działających na terenie naszego kraju skupia swoją uwagę na potrzebach osób zatrudnionych. Wiadomo na pewno, że zadowolony pracownik jest znacznie bardziej wydajny oraz efektywny, a jego zaangażowanie i motywacja wzrasta, co przekłada się na realne zyski firmy. Najnowsze trendy w zakresie aranżacji biur mocno wskazują nie tylko na aspekt ergonomiczny, ale również ekologiczny. Miejsce pracy ma być nie tylko wygodne i funkcjonalne, ale także przyjemne, naturalne i zdrowe. Dowiedz się, jak urządzić ekologiczne biuro, które nadal pozostaje w pełni praktyczne. 

Naturalne wyposażenie stanowisk pracy 

Aby pracownik mógł wykonywać powierzone zadania należycie, trzeba zapewnić mu właściwe warunki w miejscu pracy. Liczy się nie tylko praktyczne biurko i dostęp do niezbędnych narzędzi, ale również cała atmosfera i klimat biura. Znaczenie ma również najwyższa jakość poszczególnych elementów wyposażenia powierzchni biurowej. 

Chcąc zadbać o wszystkie te aspekty, świetnym wyborem będą ergonomiczne, ale jednocześnie ekologiczne meble biurowe. Dzisiaj z łatwością udaje się znaleźć meble modułowe do dowolnej aranżacji w gabinecie, które są wykonane z naturalnego drewna. Trzeba przyznać, że ten materiał jest również doskonale trwały i z powodzeniem sprawdzi się w ramach intensywnej eksploatacji przez wiele lat. 

Ekologiczne meble to również te, które zostały stworzone z materiałów z recyklingu. Dzisiaj coraz więcej firm stawia również na wyposażenie z tzw. drugiej ręki i nie chodzi wcale o oszczędności finansowe, ale właśnie o minimalizację konsumpcjonizmu, co jest równie ważne dla działań przyjaznych środowisku. 

Co istotne, wszelkie elementy wyposażenia biura powinny być wykonane z naturalnych materiałów bez chemii i toksyn. 

Ekologiczny klimat biura 

W biurze warto również stworzyć nietuzinkowy klimat zbliżony do natury i w łatwy sposób można to zrobić za pomocą odpowiednich dekorów. Sprawdzi się żywa roślinność w gabinecie, niezwykle modna jest dzisiaj „oddychająca” ściana z mchu w biurze. Kwiaty i zieleń w miejscu pracy wpływają korzystnie na atmosferę, ale wykazują też ogrom zalet praktycznych, na przykład oczyszczają powietrze w całej przestrzeni biurowej. 

Dodatki, które zbliżają do natury

Ekologiczne oczyszczacze powietrza, dostarczanie pracownikom świeżych warzyw i  owoców, strefa odpoczynku z odgłosami natury, to tylko kilka dodatkowych elementów, dzięki którym biuro może być bardziej eko. 

Co istotne, chcąc rzeczywiście wspierać ochronę środowiska, w firmie powinny być wdrożone konkretne zasady dotyczące realizacji poszczególnych zadań. Warto korzystać drukarki z tuszem bez toksyn, a w ramach oszczędności papieru drukować po dwóch stronach kartki i tylko niezbędne dokumenty, zaś większość trzymać na nośnikach elektronicznych. W pomieszczeniach socjalnych oraz toaletach sprawdzi się armatura, dzięki której udaje się oszczędzać wodę, na przykład krany z czujnikiem ruchu. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here