Idealny pracownik

Czy idealny pracownik w ogóle istnieje? Cóż, na pewno jedni są bliżsi, a inni dalsi od ideału. Jego poszukiwania zaczynają się podczas procesu rekrutacji, który powinien być odpowiednio zaplanowany. Źle sprecyzowane wymagania lub inne błędy mogą się bowiem stać przyczyną wydłużonego procesu rekrutacji i braku dobrania odpowiednich kandydatów. Dowiedz się, jak powinna wyglądać dobra rekrutacja.

Dobrze zaplanuj strategię rekrutacji w swojej firmie

Kluczem do sukcesu jest odpowiednie zaplanowanie swoich działań. Najlepiej jest ustalić tutaj harmonogram, według którego będzie można wyznaczać po kolei wszystkie etapy. Dobrze jest zamieścić w nim wszystkie informacje od napisania ogłoszenia, przez przeprowadzanie rozmów i ewentualnie innych etapów aż do wypełnienia wszystkich koniecznych dokumentów. Taki sprecyzowany plan pozwoli innym pracownikom wiedzieć, na kiedy mają wyznaczyć konkretne zadania, a także pomoże usystematyzować wszystkie działania związane z rekrutacją.

Skonstruuj odpowiednie ogłoszenie, które przyciągnie kandydatów

Ogłoszenie powinno przede wszystkim precyzować, na jakie stanowisko są poszukiwani pracownicy. Wbrew pozorom, wcale nie jest to oczywiste. Jasne zakomunikowanie stanowiska uniknie wiadomości z pytaniami o dokładny opis pracy. Oprócz tego w ogłoszeniu warto umieścić informację o wynagrodzeniu, ponieważ pozwoli to uniknąć rozmów o pensji. Powinno się także doprecyzować miejsce pracy oraz jej tryb. Obecnie dużą popularnością cieszy się praca zdalna, więc koniecznie trzeba wspomnieć o tym, w jaki sposób będzie się pracować. Należy także podać informacje o wymiarze pracy, a także o zakresie obowiązków.

Zamieść informacje o rekrutacji na różnych portalach

Istnieją różne portale z ogłoszeniami o pracę i warto zamieścić ogłoszenie na jak największej ilości tego typu stron. Oprócz tego dobrze jest przejrzeć różnego rodzaju lokalne witryny, ponieważ dzięki nim znajdziesz osoby wyłącznie z danego obszaru. Możesz też poszukać różnego rodzaju forów dyskusyjnych z Twojej branży, ponieważ jest szansa, że przeglądają je potencjalni kandydaci. Świetne rozwiązanie to także specjalne platformy rekrutacyjne. Gromadzą one pracodawców i kandydatów kierowanych przez profesjonalnych rekruterów. Zamieszczając tam ogłoszenie, masz ogromne szanse na znalezienie idealnego pracownika.

Zadbaj o profesjonalny przebieg wszystkich etapów

Każdy kandydat chciałby z pewnością być potraktowany w profesjonalny i sprawiedliwy sposób. Dlatego też niezwykle istotne jest dobranie odpowiednich osób na stanowisko rekruterów. Powinni oni cechować się doświadczeniem i przede wszystkim dużym wyczuciem. Nie mogą onieśmielać kandydatów, ale jednocześnie muszą uzyskać od nich wszystkie potrzebne informacje. Na zakończenie procesu rekrutacji ich zadaniem będzie również uzupełnienie i uporządkowanie wszystkich dokumentów, zatem zadbaj o to, by byli oni dokładni.

Jeżeli szukasz pracownika, to koniecznie zapoznaj się z platformą rekrutacyjną Jobllegro.com/employer

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here