Jak nadać przesyłkę online

Wysyłka paczki przez Szybkie Nadania

Jeżeli interesuje cię prosta wysyłka paczki kurierem, to najprościej będzie skorzystać z usługi Szybkie Nadania. Po wejściu na stronę szybkienadania.pl wybierz formę i gabaryt przesyłki oraz paczkomat nadawczy (ewentualnie Punkt Obsługi Paczek). Jeżeli wysyłasz paczkę paczkomatową wystarczy, że wybierzesz paczkomat odbiorczy i podasz numer telefonu i adres e-mail odbiorcy. Jeżeli zaś chcesz żeby paczka dostarczona była przez kuriera, wybierz odpowiednią opcję i podaj dokładne dane odbiorcy (imię i nazwisko, numer telefonu, adres e-mail oraz adres, pod który ma być dostarczona paczka). Musisz także podać swój numer telefonu i adres e-mail. Po prawej stronie przez cały czas będziesz mić widoczne okienko z podsumowaniem twoich wyborów i ceną, która z nich wynika. Po zaakceptowaniu regulaminu i opłaceniu przesyłki przelewem on-line możesz wydrukować etykietę nadawczą, którą naklej na paczkę. Po zeskanowaniu kodu z etykiety paczkomat otworzy odpowiednią skrytkę, w której umieścisz paczkę.

Wysyłka paczki z Managera Paczek

Wysyłka paczki kurierem możliwa jest też z tzw. Managera Paczek, czyli aplikacji webowej InPost. Po wejściu na stronę managera wybierz opcję “wyślij przesyłki”. Pojawi ci się formularzu, w którym możesz wybrać formę dostawy (kurierem lub do paczkomatu) i podać niezbędne dane. Tak jak powyżej podaj dokładne dane odbiorcy (telefon i e-mail, oraz opcjonalnie adres dostawy dla kuriera). Musisz też określić gabaryt przesyłki, którą chcesz nadać.

Następnie wybierz miejsce nadania przesyłki. Masz trzy opcje: Paczkomat, Punkt Obsługi Paczek i odbiór paczek przez kuriera od nadawcy. Paczkomat ma tą zaletę, że pracuje 24/7 i jest ich naprawdę dużo (5000+ w całym kraju). Dzięki temu możesz nadać paczkę po drodze o takiej porze dnia lub nocy, która ci pasuje. Do tego zrobisz to bez wchodzenia w interakcje z innymi ludźmi (idealne jeżeli jesteś zombie, wampirem, albo introwertykiem). Ale jeśli wolisz być obsługiwany przez żywego człowieka, to możesz wybrać opcję „Nadam przesyłkę w POP”. Dodatkowych plus jest taki, że w tym przypadku nie musisz z góry określać, w którym POP nadasz przesyłkę.

Ostatnia, tajemniczo brzmiąca opcja – „Utworzę zlecenie odbioru – przesyłkę odbierze kurier InPost (usługa dodatkowo płatna)” – oznacza, że kurier przyjedzie do ciebie i odbierze przesyłkę. Wysyłka paczki kurierem w tej opcji kosztuje niecałe 5 zł, ale jeśli nadasz pięć lub więcej paczek naraz (co niestety jest nieco bardziej skomplikowane) to kurier przyjedzie za darmo. Musisz oczywiście podać adres, pod którym kurier odbierze paczki, ale niestety nie zrobisz tego wprost w formularzu. Zamiast tego musisz wcześniej zdefiniować punkty nadania w opcjach swojego konta, podając ich dokładny adres. Podczas przygotowywania przesyłki (lub przesyłek) do wysłania wybierasz jeden z predefiniowanych punktów nadania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here