Co decyduje o udanym szkoleniu?

0
1527

W obecnych czasach ludzie nastawieni są na ciągły rozwój zawodowy czy też osobisty. Dlatego też, wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu na szkolenia wiele przedsiębiorców decyduje się na prowadzenie właśnie tego rodzaju działalności. Świadczenie szkoleń to usługa, która z pewnością daje satysfakcję z dzielenia się swoją wiedzą, jest też ściśle powiązana z ciągłym doskonaleniem własnego warsztatu. Najlepszą sytuacją jest posiadanie sali szkoleniowej do realizacji tego celu, jednak przy ograniczonych środkach pieniężnych można zdać się na gotowe sale szkoleniowe na wynajem.

Sposoby na przeprowadzenie udanego szkolenia

Aby zorganizować i przeprowadzić udane szkolenie, wystarczy spełnić kilka warunków. Najważniejsze są przede wszystkim: odpowiednie miejsce szkolenia, czyli sala szkoleniowa, udział profesjonalnie przygotowanego szkoleniowca, a także przykuwające uwagę materiały szkoleniowe oraz dobrze ułożony program szkolenia. Liczy się to, by wydarzenie na długo utkwiło w pamięci uczestników.

Wybierz odpowiednią salę szkoleniową

Bardzo istotne znaczenie ma dobór odpowiedniej przestrzeni czy lokalu do celów szkoleniowych. Nie bez znaczenia jest sala szkoleniowa, w której odbędzie się organizowane wydarzenie. Jej wnętrze musi być odpowiednio przygotowane, najlepiej w sposób minimalistyczny: bez zbędnych dekoracji, czy też nowinek wnętrzarskich, aby nie rozpraszały uwagi uczestników. Nie bez znaczenia jest również położenie sali szkoleniowej.

Zdecydowanie najbardziej przystępna dla każdego klienta będzie sala szkoleniowa zlokalizowana w okolicy centrum miasta. Jednym z takich miejsc jest sala szkoleniowa IdeaPrestige we Wrocławiu: https://ideaprestige.eu/wynajem-sali-wroclaw/sala-szkoleniowa/. Obecnie – w ramach wzajemnej pomocy biznesowej – IdeaPrestige wyszła z inicjatywą udostępnienia sal szkoleniowych pro bono przedsiębiorcom, którzy oferują bezpłatne webinary, konsultacje online, czy też specjalistyczne porady.

Przygotuj materiały i agendę szkolenia

Przygotuj materiały i agendę szkolenia

Należy uwzględnić zróżnicowanie wiekowe uczestników szkolenia, a także poziom dotychczas posiadanej wiedzy i doświadczenia klientów. Na tej podstawie powinno się przygotować materiały szkoleniowe, które będą używane, aby uatrakcyjnić przebieg szkolenia. Równie ważne jest ułożenie odpowiedniego planu przebiegu wydarzenia, podziału na moduły szkoleniowe, uwzględnienie czasu na przerwy oraz dyskusje.

Wybierz doświadczonego trenera

Decydujące znaczenie w owocnym przeprowadzeniu szkolenia ma również wybór osoby, która poprowadzi szkolenie. Oczywiście, wiedza teoretyczna odgrywa ogromną rolę w tym wypadku, jednak przy zatrudnieniu szkoleniowca nie można polegać jedynie na tym wyznaczniku. Powinien to być ekspert w swojej dziedzinie, wykazujący się nie tylko wiedzą, ale również doświadczeniem i umiejętnym podejściem do uczestników. Osoba odpowiednia do tego zajęcia powinna posiadać również charyzmę oraz łatwość przykuwania uwagi słuchaczy.

Przedsięwzięcie, jakim jest zorganizowanie naprawdę dobrego szkolenia, to nie lada wyzwanie. Z uwagi na niemałą konkurencję na rynku szkoleń, organizatorzy muszą posiadać nie tylko zdolności sprzedażowe, ale także zmysł do koordynacji działań oraz umiejętności budowania zaufania klienta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here