Jak powinna wyglądać nowoczesna strona internetowa

W pełni funkcjonalna strona internetowa to w dzisiejszych czasach wizytówka każdej firmy. A przynajmniej tak powinno być w teorii. Nawet firmy o zasięgu lokalnym powinny stworzyć własną wizytówkę w sieci. Pytanie tylko jak powinna wyglądać taka strona? Wśród najważniejszych elementów współczesnej strony internetowej należy wymienić:

– dopracowaną kolorystykę,

– wysokiej jakości zdjęcia,

– łatwą nawigację.

I właśnie omówieniem tych elementów zajmiemy się w dzisiejszym artykule.

Jaką kolorystykę wybrać dla strony internetowej?

Kolorystyka jest ważnym elementem, na który zwracają uwagę niemal wszyscy Internauci. Kolor ma przyciągać uwagę i wpływać na kierunek podążania wzroku odwiedzającego. Zgodnie z aktualnymi wytycznymi witryna powinna być oparta na jednym, dominującym kolorze. Nie oznacza to, że strona ma być jednokolorowa. Z drugiej strony wykorzystywanie wszystkich kolorów tęczy również nie jest dobrym pomysłem.

Wybierając kolorystykę dla strony, powinieneś określić kolor dominujący i dobrać do niego kolory uzupełniające. Dzięki temu wszystkie odcienie stworzą jedną, spójną całość. Taka kolorystyka strony pomoże w zatrzymaniu Internauty, a jednocześnie nie będzie odwracać uwagi od najważniejszego, czyli zawartości merytorycznej witryny.

Jak wybrać zdjęcia na stronę internetową?

Dopełnieniem kolorystyki strony są oczywiście zdjęcia. Obrazy powinny być dobrane z uwzględnieniem tematyki strony internetowej. Zdjęcia wpływają na odbiór strony przez Internautę. Starannie dobrane obrazy budują zaufanie i wiarygodność w oczach odwiedzającego.

Większość osób projektujących strony korzysta z tzw. zdjęć stockowych. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które jednak generuje pewien problem. Okazuje się bowiem, że na różnych stronach przewijają się te same zdjęcia. Nie jest to dobrze odbierane przez Internautów. Dużo lepszym rozwiązaniem jest zatrudnienie fotografa lub wykonanie samodzielnie zdjęć, które następnie znajdą się na firmowej stronie. Zdjęcia pracowników, zamiast portretów modeli ocieplają wizerunek firmy i wzbudzają sympatię osób, które przeglądają stronę internetową.

Jak zaprojektować nawigację na stronie?

Użyteczność strony to cecha, która w dużej mierze decyduje o tym, czy Internauta zapozna się z jej treścią, czy natychmiast opuści witrynę. Pamiętaj, że w prostocie tkwi siła. Witryna firmowa przeładowana odnośnikami i atakująca wyskakującymi oknami zniechęca do dalszego przeglądania. Twoim zadaniem jest podać Internaucie informacje niejako na tacy. Jeśli nie możesz tego zrobić na stronie głównej, to stwórz prostą i czytelną nawigację, która poprowadzi go jak po sznurku do interesujących informacji. Internauci nie lubią się domyślać, szukać, a tym bardziej błądzić. Jeśli użytkownik szybko znajdzie interesującą go informację, to dużo chętniej pozostanie na stronie.

Skuteczne strony internetowe mają przyciągać efektownym wyglądem, ale także szybko i skutecznie dostarczać informacji, jakich szuka Internauta. Właśnie dlatego powinieneś powierzyć wykonanie strony profesjonalistom. Korzystając z oferty firmy Studio Kreacja, możesz liczyć na indywidualne podejście i oryginalny projekt strony. Przykładowe realizacje obejrzysz po wejściu na stronę studiokreacja.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here