Jak rozwijać swoją karierę zawodową

Gdy kalendarz zmienia się na 1 stycznia, znów zaczynamy wyobrażać sobie, jak będzie wyglądał nadchodzący rok. W tym roku wyjdź poza wyobraźnię i podejmij działania. Masz moc kształtowania swojej kariery, a klucz do tego jest już w Twoich rękach. Oto trzy działania, które musisz podjąć, jeśli chcesz w tym roku rozwijać swoją karierę.

1. Wyznaczaj jasne cele

Wyznaczanie jasnych celów musi być Twoim priorytetem numer jeden. Jeśli nie jesteś pewien, czego chcesz, nie będziesz wiedział, jak to osiągnąć. Może to zniweczyć nawet twoje najlepsze wysiłki na rzecz rozwoju. Każdy z nas musi pokonać swój strach przed porażką w biznesie i działać bo nikt za nas tego nie zrobi. Poświęć trochę czasu na zastanowienie się, gdzie chciałbyś być za sześć miesięcy lub rok. Pomyśl o tym, z czego jesteś teraz zadowolony, a co chciałbyś zmienić. Czy na horyzoncie pojawiła się nowa praca? Awans? Pozostajesz na swoim obecnym stanowisku, ale bierzesz na siebie większą odpowiedzialność? Gdy już wiesz, czego chcesz, staje się to Twoim celem.

Po ustaleniu celów następnym krokiem jest przekształcenie ich w plany działania. Określ, co musisz zrobić, aby osiągnąć sukces, a następnie podziel je na mniejsze, łatwiejsze do wykonania kroki. Pomyśl o umiejętnościach, których będziesz potrzebować, aby się nauczyć, poprawić lub wzmocnić, oraz o tym, jak to zrobisz. Utwórz oś czasu i użyj każdego kroku jako mikro-celu, aby sprawdzić na swojej drodze do osiągnięcia większych zamierzeń.

2. Zainwestuj w swój rozwój zawodowy

Istnieje wiele sposobów uczenia się, więc nie ma wymówki, aby nie inwestować w swój rozwój. Zdobywanie nowych umiejętności nie tylko pomaga odnieść sukces w pracy, ale także pomaga zapobiegać nudzie i stagnacji. Wybierz jedną z opcji, takich jak kursy online, wirtualne szkolenia na żywo, coaching biznesowy lub po prostu czytanie książki. Nie ma złego sposobu na naukę. Kursy online i wirtualne szkolenia na żywo doskonale nadają się do rozwijania określonych umiejętności i oferują premię w postaci uzyskania certyfikatu lub punktów rozwoju zawodowego. Możesz dodać te umiejętności lub kursy do swojego CV, aby pokazać swoje umiejętności i pomóc w przygotowaniu się do awansu lub nowej pracy.

3. Rozwijaj swoją sieć kontaktów

Posiadanie silnej sieci kontaktów jest koniecznością w dzisiejszym świecie biznesu. Potraktuj swoją sieć zawodową jako system wsparcia, który pomoże Ci rozwijać karierę. Powinien obejmować mentorów, współpracowników, osoby z Twojej branży, osoby, które podziwiasz i osoby, które Cię inspirują. W tym roku skup się zarówno na budowaniu nowych relacji, jak i na wzmacnianiu już istniejących. Skontaktuj się z osobami w swojej sieci, z którymi nie kontaktowałeś się od jakiegoś czasu, i zapytaj ich, jak się mają, lub udostępnij im artykuł, który Twoim zdaniem im się spodoba. Postaraj się porozmawiać najpierw o nich, a nie o sobie, aby nie zostać uznanymi za spamerów lub osobę skupioną tylko na autopromocji. Po ponownym nawiązaniu kontaktu możesz poprosić o radę lub pomoc.

Aby nawiązać nowe znajomości, poszukaj wirtualnych wydarzeń, forów, grup na Facebooku lub kanałów na Slacku. Aby w pełni wykorzystać te opcje, musisz być aktywny. Bierz udział w dyskusjach i udostępniaj odpowiednie treści, aby zaprezentować swoją wiedzę. Nie bój się zrobić pierwszego kroku i nawiązać z kimś kontakt. Zaproś kogoś na 15-minutową wirtualną kawę, aby zbudować relację szybciej niż po prostu przez wiadomość tekstową czy email.

Jeśli uznasz wszystkie te trzy rzeczy za priorytet, z pewnością rozwiniesz swoją karierę w 2021 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here