Jak wprowadzić monitorowanie czasu pracy pracownika do firmy?

Coś, co kiedyś było skomplikowane lub nawet niemożliwe, dziś jest proste i zajmuje wyjątkowo niewiele czasu. Dzięki temu, że technologia stale idzie do przodu, otrzymujemy coraz większą ilość możliwości, które przełożą się w przyszłości na komfort i przede wszystkim wydajność pracy działalności. Grzech nie skorzystać z takich narzędzi, skoro są one dosłownie na wyciągnięcie ręki. Chcesz dowiedzieć się więcej? Poznaj więc inteligentny monitoring czasu pracy pracownika i korzyści z niego płynące.

Czy to drogie i skomplikowane? Jak odczytywać i wykorzystywać raporty? Kiedy wprowadzić takie innowacyjne udogodnienia? Zapraszamy serdecznie po więcej odpowiedzi. Poznaj system dokładnie, nim zdążysz się na niego zdecydować. Zaoszczędzisz w ten sposób mnóstwo czasu, budżetu firmy i przede wszystkim własnych nerwów.

Kiedy wprowadzić system monitorujący?

Zatrudniasz więcej niż 5 pracowników i nie jesteś w stanie dopilnować wszystkiego samodzielnie? Spotkania z kierownikiem są zbyt długie, by analizować przypadek każdego pracownika osobiście? W takim razie monitoring czasu pracy pracownika jest stworzony z myślą o Twoich potrzebach. Dzięki innowacyjnym aplikacjom otrzymujesz gotowy raport, który dodatkowo zaznaczy wszystkie anomalie i odchyły od normy. Pamiętaj, zrób to wcześniej, ponieważ po pewnym czasie może okazać się, że będzie zbyt późno.

Jak to zrobić?

Nie masz wiedzy technologicznej i zdolności IT? W takim razie nie pozostaje Ci nic innego jak współpraca z profesjonalistami, którzy większość czynności wykonają za Ciebie. Samo skompletowanie zestawu może być problemem dla laika, nie wspominają nawet o tym, co czułby przy podłączeniu systemu i skonfigurowaniu go, by działał w sposób poprawny. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że byłoby to niemożliwe i nieopłacalne.

Ile to kosztuje?

Wszystko zależy od wielkości Twojej firmy. Jeśli prowadzisz niewielką działalność i zatrudniasz przykładowo 15-30 osób, koszt może wynosić zaledwie kilkaset złotych. Przy imponujących rozmiarów korporacji, wzrośnie on nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Warto jednak zaznaczyć, że monitoring czasu pracy pracownika udostępnia bardzo istotne dane i nawet przy ogromnej liczbie specjalistów, szybko można zauważyć nieprawidłowości – nawet jeśli danej osoby nigdy nie widziałeś na oczy i nie wiesz, jakie stanowisko ona zajmuje. Wystarczy znać jej obowiązki i w razie potrzeby skontaktować się bezpośrednio z przełożonym, by zapytać, skąd wynika taka sytuacja. Jest to więc zysk wygenerowany pośredni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here