Jak wysłać paczkę do Norwegii?

0
1077

Paczka do Norwegii, w porównaniu do wysyłki na terenie Polski wydaje się trudnym zagadnieniem dla wielu osób. Dlatego też postanowiliśmy przygotować mini poradnik, jak zrobić to szybko, sprawnie i bez nerwów. Wysyłki do kraju fiordów stają się coraz bardziej popularne ze względu na dużą liczbę mieszkającej tam Polonii. Aby nadana przez nas paczka do Norwegii dotarła, a nasza rodzina, czy znajomi cieszyli się szybką dostawą, musimy pamiętać o kilku rzeczach. Jak np. to, że towary przesyłane z terenu Unii Europejskiej do krajów nienależących do wspólnoty mogą wymagać opłaty cła i VAT-u przez odbiorcę. Wysyłając paczkę do Norwegii możesz skorzystać z różnych firm kurierskich, jak np. DPD, UPS, InPost, TNT, FedEx oraz wielu innych. Aby zminimalizować nerwy spowodowane wysyłką, możesz śledzić drogę swojej paczki dzięki specjalnym numerom, które udostępniają firmy kurierskie.

Ile kosztuje paczka do Norwegii?

Cena paczki zależy od różnych czynników, jak: rodzaj wysyłki (standardowa lub ekspresowa), miejscowość w Norwegii, do której chcemy nadać przesyłkę, rozmiary przesyłki. Ważną kwestią, o której nie powinniśmy zapominać, jest to, że odbiorca paczki może być zobowiązany do zapłacenia cła i podatku VAT, które w tym kraju wynoszą 25%, jeśli jej wartość przekroczy 200 norweskich koron. Istnieją jednak pewne wyjątki, jak książki, elektronika i meble. Warto zapoznać się z ogólnymi przepisami przed nadaniem swojej paczki i poinformowaniem o nich odbiorcy. Kolejną istotną kwestią jest, aby pamiętać przy wysyłce o przyklejeniu deklaracji celnej CN 22 lub CN 23. W przypadku wysyłek związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą klienci komercyjni muszą pamiętać również o fakturze oraz o konieczności zgłoszenia wywozu towaru poza Unię Europejską.

Ile czasu idzie paczka do Norwegii i jak ją nadać?

Średnio paczka do Norwegii może iść 11 dni, ale w przypadku przesyłek ekspresowych czas skraca się do 2 dni. Niektóre firmy przewozowe zastrzegają sobie obecnie, że opóźnienia w dostawach mogą wynikać ze względu na np. zwiększoną liczbę przesyłek, trudne warunki pogodowe, ograniczenia związane z COVID-19 oraz nasilenie kontroli granicznych. W takich przypadkach warto zapoznać się z najnowszymi aktualizacjami alertów serwisowych danej firmy. Aby nadać przesyłkę, wejdź na stronę interesującej Cię firmy kurierskiej lub skorzystaj z serwisu porównywarki cen i wybierz najatrakcyjniejszą dla Ciebie ofertę. Formularze wycen i wysyłki paczek są bardzo intuicyjne i proste w obsłudze.

O czym jeszcze powinniśmy pamiętać przed wysyłką paczki do Norwegii? Na pewno o liście zabronionych towarów do przewozu. Znajdują się tam: materiały niebezpieczne, leki na receptę, alkohol, papierosy, tytoń oraz oryginalne dzieła sztuki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here