Jak zatrudnić pracownika w firmie?

Praktycznie każdy człowiek zdaje sobie sprawę z tego, że ludzie są różni. Przecież to właśnie odróżnia nas od siebie. Mamy różne zainteresowania, różne pasje, różne charaktery, pochodzenie, przyzwyczajenia. Każda nasza cecha może być naszą zaletą i jednocześnie wadą.

W naszym życiu będziemy spotykać różnych ludzi. Jedni będą dla nas wartościowi bardziej, niektórych będziemy starali się unikać. Należy jednak pamiętać, aby nigdy nie przekreślać ludzi już na samym początku. Zawsze warto dawać szansę drugiemu człowiekowi i nie traktować go z góry. Warto również trzymać się zasady: „traktuj innych tak jak sam chciałbyś być traktowany”.

Każdy z nas ocenia ludzi już na samym początku poznania ich. Nie świadczy to o niczym złym – wręcz przeciwnie. Naukowcy dowiedli, że tak właśnie działa sprawy ludzki umysł. Kiedy poznajemy drugiego człowieka, jesteśmy w stanie już po sześćdziesięciu sekundach wydać o nim opinię. Często oczywiście zdarza się (i nikogo nie powinno to dziwić), że ta początkowa opinia nijak się ma do rzeczywistości i jest zupełnie błędna.

Nie należy jednak się wstydzić tego, jak funkcjonujemy – jest to bowiem nasza ludzka psychika, która jak każdy wie, potrafi być bardzo złożona i skomplikowana.

Czasem jednak poznajemy ludzi wcale nie dlatego, że chcemy znać ich prywatnie, ale dlatego, że wymaga tego od nas nasza praca. Zdarza się, że są to klienci biznesowi, współpracownicy, przełożeni, ale często, w momencie jak prowadzimy własną firmę lub przynajmniej obejmujemy w niej jakieś stanowisko kierownicze, które umożliwia nam wpływ na działanie działalności, mamy szansę zatrudniać pracowników.

Czym więc kierować się podczas zatrudniania ludzi do swojej firmy? Zatrudnianie pracowników potrafi być naprawdę ciężkie.

Z jednej strony zdarza się, że chętnych do wykonywania pracy jest bardzo wielu, ale tych, którzy faktycznie byliby w stanie sobie poradzić z pracą, mają do niej predyspozycje, czy po prostu naszym zdaniem, jako pracodawcy, nadają się do tego, aby objąć dane stanowisko – okazuje się tak naprawdę niewielu.

Z drugiej strony często zdarzają się również sytuacje, kiedy chętnych do pracy jest wielu i naszym zdaniem prawie każdy z nich poradziłby sobie z obowiązkami, które czekają go w naszej firmie.

No dobrze, ale jak zatrudnić pracownika w firmie? Na co zwracać uwagę? Czy są jakieś porady o zatrudnianiu pracowników?

Najlepszą odpowiedzą na te pytania będzie po prostu zdanie się na własną intuicję. To najczęściej ona decyduje o tym, komu dajemy szansę w naszej firmie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here