Kredyt w banku czy poza nim?

Każdemu z nas może się przytrafić w życiu sytuacja, gdy będzie potrzebował przypływu gotówki na konkretny cel. Szczególnie gdy żyje się z dnia na dzień, bez robienia żadnych oszczędności, wtedy może zupełnie niespodziewanie braknąć nam pieniędzy na coś nieoczekiwanego. Skąd zatem wziąć te pieniądze, jeśli sytuacja jest nader pilna? Można się udać po pożyczkę do rodziny lub przyjaciół. Jednak nie każdemu taka opcja odpowiada. Bliscy nie zawsze chętnie dzielą się swoimi pieniędzmi, albo zwyczajnie ich na to nie stać, bo również nie mają żadnych oszczędności. Poza tym posiadanie długów u rodziny, jest bardzo kłopotliwe i bardzo nieprzyjemne. Dlatego dużo lepszą propozycją jest załatwienie sobie kredytu pożyczkowego w jednym z banków lub też poza nim.

Kredyt bankowy

Kredyty bankowe są najpewniejszą opcją uzyskania dodatkowych pieniędzy. Jeśli tylko spełnia się wymagania banku w tej kwestii, można taki kredyt gotówkowy bez problemu dostać. Przed wizytą w banku warto skorzystać z kalkulatora kredytowego, dostępnego na stronie: https://kalkulator-kredytowy.t-mobilebankowe.pl. Pożyczkę gotówkową można uzyskać na dowolny cel i nie trzeba go bliżej określać w rozmowie z bankowcem. Wystarczy podać informację o tym, jaka kwota nas interesuje i jaki czas trwania kredytu. Resztą zajmie się pracownik banku. Musi on najpierw sprawdzić naszą osobę pod kątem wiarygodności dokumentów, historii kredytowej i zdolności kredytowej. To najważniejsze dla banku informacje. Jeśli z tej strony jest wszystko w porządku, wówczas można kredyt na dowolną kwotę uzyskać. Jeśli jednak pojawiają się jakiekolwiek problemy związane z niespłaceniem poprzednich zobowiązań klienta w terminie, dużą ilością pożyczek gotówkowych, które aktualnie klient spłaca, czy też niezgodnością dokumentów, wówczas bank może odmówić udzielenia kredytu gotówkowego potencjalnemu klientowi. Wtedy pozostaje jedna opcja, a mianowicie udanie się do jednej z znanych instytucji poza bankowych, gdzie oferowane są najtańsze kredyty gotówkowe.

Instytucje poza bankowe

Dlaczego twierdzi się, że propozycja instytucji bankowych w kwestii pożyczek, jest dla klienta bardzo atrakcyjna i może on uzyskać dowolną sumę pieniędzy zupełnie za darmo? Otóż dlatego, że szczególnie w przypadku pierwszej pożyczki, nie płaci się za nią żadnych odsetek ani prowizji. Na koniec okresu trwania kredytu, płaci się dokładnie taką sumę, jaką się na początku pożyczyło. Nic więc dziwnego, że taka propozycja jest tak popularna. Każda pożyczka bankowa jest wysoko oprocentowana, czym większą kwotę się pożyczy, tym więcej będzie trzeba spłacić. A w przypadku szybkich pożyczek gotówkowych, spłaca się zazwyczaj tyle ile się pożyczyło. Poza tym tego typu pożyczki, mają też wiele innych zalet. Aby uzyskać szybką chwilówkę, nie trzeba spełniać radykalnych wymogów bankowych, wystarczy okazać dowód osobisty. Nie trzeba przedstawiać umowy o pracę, ani rozliczać się ze swoich poprzednich zobowiązań. Instytucji pozabankowej nie interesuje stan naszego konta, ani na co wydajemy pieniądze. Dla niego liczy się tylko terminowe spłacenie długu.

Jak znaleźć najtańszy kredyt?

Nie każdy jednak wie, które instytucje pozabankowe czy banki, oferują najtańsze kredyty. A można się o tym łatwo przekonać, odwiedzając Internet. W tym miejscu można znaleźć wiele rankingów i porównywarek pożyczek gotówkowych, oferowanych przez różne znane banki i instytucje bankowe. Rankingi te pokazują które propozycje mają najniższe oprocentowanie i RRSO, na jaki maksymalny okres można poszczególne pożyczki wziąć, jakie są prowizje bankowe i dodatkowe warunki. Bardzo ważnymi informacjami dla osoby chcącej wziąć pożyczkę w danym miejscu, są opinie klientów na temat poszczególnych ofert. Takie opinie są najbardziej wiarygodne i uczciwie przedstawiają atrakcyjność konkretnych ofert. Warto więc z takim opiniami się zapoznać, bo może pomogą one w wyborze jednej z propozycji.

Kredyty gotówkowe ludzie wykorzystują na różne cele. Czasem potrzebne są im dodatkowe pieniądze by przetrwać do kolejnej wypłaty. Często też wypadają im różne niespodziewane wydatki, na przykład awaria sprzętu domowego, który trzeba wymienić na nowy, awaria samochodu, niespodziewany wyjazd czy dodatkowe rachunki. To wszystko może zrodzić wiele problemów, więc dodatkowe pieniądze zawsze się przydają. Warto jednak pamiętać o tym, by pożyczać pieniądze tylko ze sprawdzonych źródeł, nie warto pożyczać od obcych ludzi, bo nigdy nie wiadomo jak może się to skończyć. Szczególnie że oprocentowanie takich pożyczek, jest bardzo wysokie i może być problem ze spłatą takiej pożyczki. Nie można też zapętlać się w pożyczkach, bardzo często ludzie biorą jedną pożyczkę, by spłacić ją inną pożyczką, albo ciągle dobierają do jednej pożyczki dodatkowe kwoty, przez co dług zamiast się zmniejszać, to ciągle się powiększa. Przez to można sobie narobić bardzo poważnych problemów, które mogą być marne w skutkach. Dlatego jeśli już koniecznie potrzebujemy pieniędzy, to najlepiej je wziąć w banku lub w instytucji pozabankowej i pilnować sobie terminowego spłacania miesięcznych rat. Dopiero gdy spłaci się zadłużenie, można wziąć następną pożyczkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here