Kto potrzebuje psychoterapii

Życie w dzisiejszych czasach staje się coraz trudniejsze. Pogoń za codziennością potrafi sprawić, że brakuje nam tchu. Problemy w pracy, w domu, czy problemy tkwiące bardzo głęboko wewnątrz nas potrafią się kumulować i rosnąć do olbrzymich rozmiarów. Bardzo często bagatelizujemy, być może z początku błahe problemy, zapędzając się w wir życia codziennego. Żyjąc w wielkim mieście, nie jest trudno zatracić się w ogromnym tempie życia. Swoje troski odkładany gdzieś w kąt udając, że ich nie ma. Fakty mówią jednak same za siebie.

Liczba osób, które chorują na depresję i załamania nerwowe jest wysoka jak nigdy wcześniej. Chociaż z pozoru, kontakt z innymi jest najłatwiejszy od lat. Jesteśmy coraz bardziej osamotnieni jako społeczeństwo. Przeglądając nasze ulubione portale społecznościowe, oglądamy jak cudowne życie wiodą inni ludzie, nie zawsze zdając sobie sprawę, że jest to w pewnym sensie fikcja, potrafimy mocno zaniżyć swoje poczucie wartości.

Kompleksy się powiększają, nierozwiązane problemy zostają z nami na dłużej i są coraz silniejsze, dochodzą nowe…

Pierwszym krokiem do wyjścia na prostą jest zadanie sobie pytania, czy potrzebujemy pomocy? Pomyślmy, kto potrzebuje psychoterapii? Ktoś z ciężką depresją? Nie. Każdy z nas tak naprawdę powinien odbyć terapie z dobrym psychologiem. Dużo osób na pewno się z tym stwierdzeniem nie zgodzi, powiedzą, że nie mają takiej potrzeby, nie mają problemów, niby o czym mieliby rozmawiać z psychologiem. Ja jednak będę się upierał przy swoim.

Psychoterapia daje nam ogromne możliwości. Kto nie chciałby poznać lepiej samego siebie? Kto nie chciał by znaleźć odpowiedzi na pytania, które go nurtują? Mieszkając w dużym mieście, mamy ogromny komfort, jakim jest możliwość wyboru idealnego dla nas psychologa. Psychoterapia w Warszawie stoi na bardzo wysokim poziomie. Proponuję poświecić trochę czasu na poszukanie specjalisty, który będzie idealny pod naszą osobę. Dobry psycholog w Warszawie, będzie na pewno miał dużo pozytywnych opinii w internecie, a tym bym się kierował przy wyborze terapeuty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here