Kupno nowego autoklawu

0
1852

Każdy dentysta, higienistka dentystyczna czy członek personelu pomocniczy w klinice dentystycznej doskonale wie, że posiadanie niezawodnego, skutecznego autoklawu jest niezbędne do sprawnego funkcjonowania kliniki. Autoklawy stomatologiczne, zwane także sterylizatorami parowymi, są maszynami, które wykorzystuje moc pary o wysokiej temperaturze i wysokim ciśnieniu w celu sterylizacji sprzętu dentystycznego, zapewniając tym samym bezpieczeństwo następnego pacjenta.

Pomoc w wyborze

Jak wybrać odpowiedni autoklaw do swojej kliniki dentystycznej? Jakie pytania należy rozważyć w ramach tego ważnego zakupu? W tym tekście przyjrzymy się kilku ogólnym pytaniom, które pomogą podjąć świadomą decyzję.

Czy wytypowany producent autoklawów stomatologicznych jest znanym dostawcą z wieloletnim doświadczeniem i sukcesami w tej dziedzinie? Producent, od którego zamierzamy kupić autoklaw, powinien mieć dobre imię i reputację oraz produkt zatwierdzony przez odpowiednie instytucje. Jest to bardzo istotne, ponieważ jeżeli nie mamy bezpiecznej maszyny, to może mieć to negatywne konsekwencje dla nas, naszych pracowników oraz pacjentów.

Rozeznanie na rynku

Czy dystrybutor, z którym mamy do czynienia, daje szerokie opcje zakupu autoklawu czy też po prostu naciska na sprzedaż modelu, którego chce się pozbyć? Przydaje się tutaj przeprowadzanie własnego researchu i rozeznanie się na rynku. Dzięki temu będziemy wiedzieć więcej o produktach i w stanie porozmawiać z przedstawicielem dystrybutora o tym, jakie rozwiązania preferujemy. Bez rozeznania się w oferowanych produktach możemy nawet nie wiedzieć, czy wytypowany producent oferuje taki rodzaj autoklawu i funkcje, których potrzebujemy. Warto też dokładnie wypytać sprzedawcę o formę współpracy posprzedażowej. Jak wygląda gwarancja? Jak działa usługa serwisowa? Czy przedstawiciel handlowy będzie dostępny, jeśli będziemy mieli jakiekolwiek pytania dotyczące korzystania z urządzenia?

Zapotrzebowanie

Kolejną kwestią, którą należy przemyśleć jest to, jaka jest ilość przedmiotów, które wymagają obecnie regularnej sterylizacji. Czy zwiększyła się ostatnio liczba i objętość sterylizowanych przedmiotów? Ilość przedmiotów, które muszą zostać wysterylizowane, określi rozmiar nowego autoklawu. Doświadczony dystrybutor może polecić idealny autoklaw stomatologiczny w zależności od wielkości komory.

Ustaliwszy wszystkie powyższe kwestie, możemy zadać sobie jeszcze jedno pytanie – czy autoklaw, którego kupno rozważamy, jest łatwy w obsłudze? Praca w klinice stomatologicznej charakteryzuje się tym, że nigdy nie ma w niej zbyt wiele czasu. Jeżeli dana maszyna będzie w stanie go zaoszczędzić, będzie to kolejna zaleta przemawiająca za jej zakupem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here